Spordiuudised 2019

Kundas avati maakonna esimene pump track

25. oktoobril algas meie maakonna ekstreemspordisõpradel uus ajajärk: oleme ühe erilise spordirajatise võrra rikkamad. Kunda skate-pargi kõrvale püsti pandud ainulaadsel trikirajal võivad ehitaja sõnul kihutada ja adrenaliini pumbata kõik, kel mõni ratastel abivahend kaasas.

Uudne ekstreemspordirajatis pump track oli koerailmast hoolimata kohale meelitanud ohtrasti uudistajaid. Tõukeraaid ja trikiraaid vuras kurve, tõuse, languseid ja kaldteid sisaldaval trikirajal tihedasti ning lapsed tundsid end seal kui kalad vees. Ehitaja We Build Parks esindaja Artjoms Smirnovs avaldas arvamust, et mie emad ja isad ei tule oma lapsi sinna sõitma tooma, vaid lapsed meelitavad trikirajale oma vanemad – sest sõita saavad pump track'il kõik. Kes ei soovi kohe saltosid teha, võib esialgu lihtsalt mööda kurve meetreid mõõta.

Viru-Nigula valla spordijuht Ainar Sepnik meenutas, et eelmise aasta kevadel tehti esimesed eevalmistused trikiraja ehitamiseks. Skate-parki kasutati väga aktiivselt, kuid see oli tehniliselt viletsas seisus. "Meil ei jäänud muud üle kui väga kiiresti toimetada. Kunda on koht, mis väärib nüüdisaegset ekstreemspordirajatist. Nüüdseks on see olemas," lausus Sepnik rõõmustades ja lisas, et on vaid aja küsimus, millal järgmine pump track kuskile kerkib. Spordijuht toonitas, et kõik sõitjad peavad kiivreid kandma. Üks noormees tuligi kohusetruult motokrossikiivriga. Ju ei olnud raakiivrit käepärast.

Tarmo Punnik välisministeeriumist märkis, et kui uus trikirada hammustab noortel igast päevast ära ühe tunni nutiseadmes mängimist, on ehitus ennast ära tasunud. "Viru-Nigula vald peab oluliseks valla ja maakonna noortele tänapäevaste vaba aja veetmise võimaluste loomist ning mul on väga hea meel, et see projekt tänu eestvedajatele ja koostööpartneritele teoks sai," ütles Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum. "Minu poolt julget pealehakkamist, ja vaatame, kuidas need Eesti meistrid ja Euroopa meistrid sünnivad," lisas Vallbaum.

Sel korral MTÜ-d Partnerid esindanud kunagine Kunda linnapea Kaido Veski tõdes, et juba neli-viis aastat tagasi unistati linnavalitsuses niisugusest trikirajast. "Tol hetkel meil selliseks eevõtmiseks jõudu ja häid ideid ei jätkunud," selgitas ta. Nüüd jagas ta pump track'i rajamise eestvedajatele kiidusõnu. "Kummardus teile, minu lugupidamine," sõnas Veski.

Smirnovs tegi kõikidele puust ja punaseks ee, miks peab ekstreemsporti harrastades kiivrit kandma. Kõigepealt pani ta kiivri sisse meloni ja viskas kiivri maha. Melon tuli katsumusest tervena välja. Teine melon visati vastu maad ilma kaitseta ning see läks lõhki. Loodetavasti ei lähe ükski trikisõitja kiivrita kihutama ega kuku endale samasugust pragu pähe.

Pump track on asfalteeritud trikirada, mis sobib nii sportimiseks kui ka vaba aja veetmiseks ja on kohane igas vanuses huvilistele nende oskustest olenemata. Kunda pump track'i ehitasid Läti eevõte We Build Parks ja Tiptiptap OÜ, kes on eevõe ametlik esindaja Eestis. Ehituse kogumaksumus oli veidi üle 108 000 euro, millest LEADER-i toetus moodustas 97 403,96 eurot.

Allikas: Virumaa Teataja 


Kunda rannavolle Suveturniir 2019

Eile 28. augustil sai läbi Kunda rannavolle Suveturniir 2019. Pigem harrastajatele mõeldud kohalikul turniiril oli kokku 5 etappi, mille jooksul sai nautida nii vihma, tuult kui ideaalselt rannailma.

Turniir mängiti rannavolle reeglitega ning väljakul oli korraga 3-mängijat. Eile toimunud etapil oli üsna tihe rebimine ning võitja selgitati kolme võistkonna vahel geimivõitude lugemise teel. Finaaletapil olid mängus topelt punktid ning kokkuvõttes võitsid suvise turniiri võistkond „OMAD I". Etappide lõikes vahetusid küll mängijad, kuid peamiselt olid väljakul Harri, Kristi ja Gennadi. Eilsel etapil aitasid üldvõidu kinnitada Harri, Ivo ja Rustam. 2. koha saavutasid üsna stabiilselt mänginud võistkond „OMAD II" koosseisus Kaido, Kaire ja Eimar. Kolmas koht kuulus kokkuvõttes võistkonnale „AGA", kooseisus Aulis, Gunnar ja Andris. Neljandaks jäid igal etapil stabiilselt 3 koha saavutanud võistkond „KOLMEKESI" koosseisus Ainar, Gert ja Kert.

Täname kõiki osalejaid, kes turniirist osa võtsid. Tore on see, et mitmed naaberomavalitsuste mängijad osalesid enamikel etappidel, kuid kohalikke mängijaid oli üsna vähe. Suur tänu Küllike Kohale, kes aitas suvist turniiri läbi viia!

 


3x3 tänavakorvpalli turniir

Pühapäeval 25.08 toimus Viru-Nigulas 3x3 tänavakorvpalli turniir. Parimad selgitati kolmes võistlusklassis: noored U-12, noored U-15, Open klass. Eraldi tunnustati M40 klassi võistkonda.

Väikese turniiri kohta oli kohal meeldivalt palju noorkorvpallureid, nooremas vanusegrupis 7 ja vanemas 4 võistkonda. Meie valla noortest olid esindatud kolme erineva treeneri käe all harjutavad võistkonnad Kundast, Aserist ja Viru-Nigulast. Lisaks osalesid turniiril kaks Sankt-Peterburgi võistkonda, kes parajasti Kunda Spordikeskuses laagris viibivad.

Tulemused:
U-12 vanuseklass: 1. koht võistkond „Sportkunda", 2. koht „Olymp", 3. koht „Tiim Nigula".

U-15 vanuseklass: 1. koht võistkond „Beebitoit", 2. koht „Siberi karud", 3. koht „Aseri".

Open vanuseklassis võit läks HITO/Suurköögid võistkonnale koosseisus Margo Tali, Urmet Roosimägi ja Veiko Simm. Open klassis tuli teiseks ainus M40 vanuseklassi võistkond „Kunda", koosseisus Marko Murro, Viktor Engelbrecht ja Kaido Vahesalu. U-15 vanuseklassi võitnud noored osalesid ka Open klassis, ning saavutasid tubli 3. koha.