Viru-Nigula valla ettevõtjad pälvisid tunnustuse

 

Viru-Nigula vallas on mitu edukat ettevõtjat ja tubli töötaja, keda sel aastal maakonna ettevõtluskonkursi raames arengu ja tubli tegutsemise eest esile tõsteti. Kohalikele ettevõtjatele andis tunnustuse ja rinnamärgi üle vallavanem Einar Vallbaum.

Tublid ettevõtjad juba 10 aastat

Edukat pikka aega tegutsemist tunnustatakse Lääne-Virumaal rinnamärgiga. Tänavu andis sihtasutus Lääne-Viru Arenduskeskus välja 17 märki neile, kes on maakonna arengusse panustanud 10, 15, 20 või enam aastat. Rinnamärgi "10 aastat ettevõtja" pälvisid teiste seas Viru-Nigula vallas Kundas tegutsev turismiettevõte TT Lontova OÜ ja Aseris tegutsev kohalik ehitusettevõte GK Ehitus OÜ.

TT Lontova OÜ ehk Lontova Puhkekeskus on oma kümne tegutsemisaasta jooksul tublisti kasvanud ja arenenud. Kunda jõe ürgoru kallastel laiuv kompleks tervitab külastajaid puutumatu looduse ning mitmekesiste võimalustega. Saab nii seigelda, kümmelda kui ka keha kinnitada. Puhkekeskuse omaniku sõnul on need kümme aastat on olnud väga tegusad. „Järjepideva arendustöö tulemusena on kerkinud Lontovasse puhkekeskus, milles on seikluspark, puhkemaja ja Blücheri kohvik. Oleme Lontovat alati kujundanud nii, et esmalt ise uhked oleksime ning uskunud, et küllap siis on rahul ka meie külastajad. Suur rõõm on näha, et meid on leidnud külastajad nii lähedalt kui kaugemalt ning meie tegemisi on märgatud ja tunnustatakse," ütles Koha ning lisas, et järgnevate aastate väljakutseks on ajaga kaasas käimine ning pakutavate toodete ja teenuste kvaliteedi kõrgel tasemel hoidmine.

„GK Ehitus OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis kuulub valdusettevõtte GK Finantseeringud gruppi, kes pakub Eesti ja Soome turul erinevaid ehituses kasutatavaid vannitoamooduleid, teostab peatöövõttu koos projekteerimisega, üldehitustöid ja osutab teisi ehitusega seotud teenuseid. Ettevõtte juht ja kohalik ettevõtja Gaido Kentem oli saadud tunnustusest positiivselt üllatunud. „Loomulikult on tore, kui ettevõtjaid märgatakse ja tunnustatakse. Kindlasti annab see ettevõtjale enesekindlust ja kindlust, et tehakse õiget asja." Kentemi sõnul asutati ettevõte 2006. aastal ja täna annavad temaga seotud ettevõtted tööd 70 töötajale Eestis ja Soomes. Töid teostatakse eelkõige kindlatele partneritele nii Eestis kui Soomes."

Tubli töötaja on eeskujuks ettevõttes ja kohalikus kogukonnas

Tubli töötaja rinnamärgi pälvis Elju Rästa, kes on töötanud Aseris tegutsevas tellisetehases Wienerberger AS juba 14 aastat. Särtsakas naine on kohusetundlik töötaja, kohaliku elu edendaja ja kogukonna eest seisja, kuuludes ka vallavolikokku.

Wienerbergeri tegevjuhil Margus Puuseppal jagub tubli töötaja kohta vaid kiidusõnu: "Elju on kohusetundlik, hooliv, suure kirega ja alati rõõmsameelne kolleeg! Ta on eeskujuks paljudele ja mul on siiras rõõm, et meie ettevõttes töötab niivõrd pühendunud töötaja."

Palju õnne kõigile saadud tunnustuse eest!