Puudega inimese tasuta hambaravi eelduseks on kindlad kriteeriumid

Alates 2019. aastast laiendas haigekassa tasuta hambaravi võimalusi sügava füüsilise ja vaimse puudega inimestele, kes ise ei suuda oma suuhügieeni eest hoolt kanda. Nende inimeste hambaravi tasub haigekassa kogu ulatuses, kui patsiendile on määratud arsti poolt elupuhuse hambaravi diagnoos.

Haigekassa esmatasandi teenuste osakonna juht Külli Fridemann juhib tähelepanu sellele, et tasuta hambaravi ei kehti kõikidele puudega inimestele. "Haigekassa on seadnud kindlad kriteeriumid, millele puudega inimese terviseseisund peab vastama, et ta saaks tasuta hambaravi. Oluline on tähele panna, et õiguse tasuta hambaraviks määrab patsiendi raviarst, mitte hambaarst. Eelkõige tulebki konsulteerida patsiendi raviarstiga ja veenduda, et see diagnoos on määratud," selgitab Friedemann.

Loe lähemalt, milliste kriteeriumite alustel puudega inimesed tasuta hambaravi saavad ja mida peab vastuvõtuaja broneerimisel silmas pidama: https://www.haigekassa.ee/uudised/puudega-inimese-tasuta-hambaravi-eelduseks-kindlad-kriteeriumid