Spordiklubi ML Sport

Spordiala: Body-aeroobika (fitness)

Kontaktisik: Viktoria Šutova

E-mail: tysport.viktoria@gmail.com

Mob: +372 552 8465

Koduleht: https://www.mlsport.ee

 
MTÜ TY Sport loodi 28. augustil 2017. aastal, juhatusse kuulub Viktoria Šutova.
 
Team Yong Fitness korraldab Body-aeroobika treeninguid naistele ja neidudele. Body-aeroobika treeningud on Kundas tehtud juba 16 aastat. Treeningutega alustas treener Svetlana Šutova, alates 2016 aastast on lisandunud treenerid Viktoria Šutova ja Marko Levtšenko. 
 
Treeningud koosnevad tavaliselt kolmest osast. Esimene osa on aeroobne (nt. jooks, hüpped, võitluskunsti nt. taekwondo löögitehnika). Eesmärgiga  soojendada ja keha treeninguks ette valmistada. Teine osa koosneb harjutustest, mis on mõeldud probleemsetele kehatsoonidele. Eraldi treenitakse läbi kõik lihasgrupid, erinevad harjutused on mõeldud jalgadele, tuharatele, kõhulihastele, seljale ja kätele. Kolmas ja väga oluline osa on venitused. 
 
Treeningutes kasutatakse väga erinevat spordivarustust, tuues sisse erinevaid rühma- ja ringtreeningu elemente. Selline treening aitab põletada liigset kehakaalu ja hoida keha toonuses. Treeningrupis on erinevas vanuses neiud ja naised, nii noored kui ka vanuses 50+. 
 
Aasta aastalt on huvilisi juurde tulnud. 2018. aasta veebruarist alustati treeninguid ka Viru-Nigula Spordihoones, kus on täna stabiilselt ligi 15 osalejat. Kevadest toimuvad treeningud Viru-Nigulas 2x nädalas, esmaspäeval kell 18.30 ja kolmapäeval kell 19.00. Kunda Spordikeskuses toimuvad treeningud samuti 2x nädalas, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 19.00.
 
Treenerid on motiveeritud ja täiendavad enda teadmisi, et anda edasi kaasaegset treeningmetoodikat. Plaanis on viia läbi mitu avatud treeningut, sooviga tutvustada laiemale üldsusele treeningute sisu ja erinevaid stiile.