Kunda Swim

Spordiala: ujumine

Kontaktisik: Marina Karamkova

e-mail: erlivali@hotmail.com

mob: +372 551 9579

 
MTÜ Kunda Swim loodi 2017. aasta märtsis. Eestvedajateks olid nooruses tegevsportlasena ja täna ujumistreenerina tegutsev Marina Karamkova ja lapsevanem Erli Väli. 
 
Ühingu loomise eesmärk oli nii kohalikele kui ka ümberkaudsetele lastele ja täiskasvanutele ujumise õppimise võimaluse loomine. Soov oli kasutada Kunda Spordikeskuse ujula häid tingimusi ja anda isiklik panus ujumisoskuse parandamisse. Ujumisklubi moto: „Kunagi ei ole liiga hilja ujumisega alustamiseks!"
 
Ujumise treeningud hooajal 2017/2018 toimuvad kolmes grupis: algajad, keskmise tasemega ja edasijõudnud. Praegusel ujumishooajal on treeningnimekirjas 36 last. Treeningud toimuvad 2-3 korda nädalas. Treeningud toimuvad treeneriga kokkulepitud ajal, sel hooajal kolmapäeviti ja reedeti algusega kell 14.00, 15.00 ja 18.00. Võistlustel osalevatele edasijõudnutele toimub lisatrenn vastavalt jooksvale treeningplaanile. Suvel, kui bassein on suletud ehk juunist augustikuu lõpuni toimuvad treeningud õues, sh Kunda rannas.
 
Täiskasvanutel on võimalus võtta individuaalõppena treeningtunde, leppides selles kokku treeneriga. Lähiminevikust on mitmeid häid näiteid, kus ujumisoskusteta täisksavanud on kiiresti viidud tasemeni, mis lubab osa võtta harrastajate tasemel võistlustest. Vastavalt võimalustele ja oskustele võetakse osa ka noorte ujumisvõistlustest. 2018. aasta Eesti omavalitsuste talimängudel esindasid ujumisklubi sportlased edukalt Viru-Nigula valla võistkonda.
 
2018. aasta sügisel on koostöös Kunda Spordikeskusega plaanis korraldada täiskasvanute ujumisõppe kursus. Lisaks on soov korraldada maakonna ujumisklubide noortele avatud ujumisvõistlus.