Spordiuudised 2020

36. Eesti omavalitsuste talimängud said avalöögi meeste korvpalli eelturniiridega

Nädalavahetusel 18.-19.01.2020 toimusid talimängude eelturniirid korvpallis, mille tulemusena selgitati välja 16 võistkonda, kes asuvad alavõitu püüdma 29.02-1.03 Rakveres toimuval turniiril. Meeste korvpall on ainus spordiala talimängude programmis, kus peetakse eelvõistlusi. Kõikide ülejäänud alade parimad selgitatakse talimängude nädalavahetusel.

Viru-Nigula valla korvpallivõistkond osales Jüri spordihoones toimunud turniiril, kus kaks parimat selgitati viie võistkonnaga alagrupis. Päeva avamängus suutsime saavutada kindla võidu Türi valla vastu skooriga 44:24. Meie SK KNT baasil moodustatud valla esindusvõistkond pidi mõõtu võtma väga tugevate vastastega, kes mängivad peamiselt Eesti esiliigas (Saku I liiga). Vastasteks oli Jõhvi, Rae, Märjamaa ja Türi vallad. Analüüsides juba eelnevalt võistkondi, oli üsna selge, et kaks tugevamat võistkonda on Jõhvi ja Rae, kelle mängijad esiliigas tegusid teevad. Meie valla võistkond võitles tublisti ning üsna noore koosseisuga hoidsime mängutempot kõrgena. Päev oli kokkuvõttes positiivne ja lõppes eriti magusa 36:35 võiduga turniiri võitnud Jõhvi valla ehk sisuliselt Saku I liiga võistkonna BC Hito/Karjamaa vastu. Jõhvi oli edasipääsu kindlustanud, kuid sellest hoolimata oli kuni viimase sekundini mäng väga pingeline. Olulistel hetkedel vedas meie võistkonda edasi parima mängijana Hendry Engelbrecht, kes sellel hooajal samuti Eesti esiliigas mänginud on.

Kokkuvõttes teisena edasipääsu kindlustanud võistkonna Rae valla vastu olime suures kaotusseisus, kuid suutsime tänu treeneri oskuslikele vahetustele mängu tagasi tulla. Kahjuks ei tabanud Sten Pobbuli viimase sekundi kaugvise ning mängu ei õnnestunud lisajaale viia, tulemuseks 31:34 kaotus. Meie jaoks sai määravaks mäng Märjamaaga, kus kahjuks enda edasipääsu võimalused maha mängisime. Seekord me edasipääsu ei suutnud tagada, kuid sooviksin siinkohal tänada kõiki noori ja treener Kaido Vahesalut, kes pika päeva vastu pidasid ja valda esindamas käisid! Noortetöö on meil tasemel ning nende poiste ja noormeestega võime veel kümmekond aastat uhkusega valda esindada.

Viru-Nigula valla võistkond mängis koosseisus: Gert Press, Rauno Saar, Janar Sädeme, Ainar Sepnik, Sten Pobbul, Denis Takovenko, Alver Petuhov, Hendry Engelbrecht, Toomas Hain ja Erkki Mätlik. Võistkonda juhendas Kaido Vahesalu.