Meie verstapostid 2024. aastal:
- Töötame trassikoridori alternatiivide loomisega ja suvel viime Virumaal läbi meelsusuuringu, mille käigus kaardistame mured ning ootused, mis võivad tee uuendustega kaasneda.
- Soovime juba juunis korraldada infokohtumise planeeringualasse jäävate kohalike omavalitsuste juhtide ja spetsialistidega, et kaardistada kohalikud väärtused ning tegurid, mis on sisendiks trassikoridoride alternatiivide visandamisel. Suve lõpul jõuame maaomanike teavitamiseni, kes on puudutatud esmastest trassikoridori alternatiividest.
- Sügisel jätkame kogukondade ja huvigruppidega väärtuste ja tähelepanu vajavate mõjutegurite kaardistust, millele tuleb trassikoridori alternatiivide loomisel tähelepanu pöörata. Samuti jätkame uuringute läbiviimisega.
Ehkki planeeringuala on suur, lubame igale küsimusele leida aega ja anda olemasoleva info põhjal võimalikult täpne vastus. Oleme planeeringu koostamisse kaasanud eksperdid nii sotsiaalsete-, kultuuriliste-, majanduslike-, looduskeskkonna mõjude hindamise, arheoloogiliste uuringute läbiviimise, kliimamõjude kui ka kommunikatsiooni- ja kaasamisvaldkonnast. Samuti suurte kogemustega teedeinsenerid ja -projekteerijad ning planeerijad.
Planeeringu eesmärk on kujundada trass, mis pakub turvalisemat ja kiiremat ühendust ning lähtume selle planeerimisel muuhulgas ka kohalike elanike huvidest. Räägime läbi trassiga seotud detailid ja ootused iga protsessist puudutatud maaomanikuga.
Ehkki maanteelõigu ehitustööd ei pruugi alata käesoleval kümnendil, soovime planeeringuga edendada liikuvust Eesti ühel põhimaanteel, et see oleks tulevikus kiirem, turvalisem ja arvestavam nii kergliiklejate kui autojuhtide suhtes. Sealjuures arvestame ka loodusmõjude leevendamise olulisusega.
Planeeringuga seotud uudised ja uuringud on mugavalt leitavad planeeringu kodulehel www.haljalakukruse.ee
Küsimuste tekkimisel võtke palun julgesti ühendust.