« Tagasi

Koroonaviiruse levik on jätkuvalt kõrge

Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks ning nakatumiste vähendamiseks kehtivad tänasest üle Eesti rangemad tegevus- ja liikumispiirangud. Haigestumuse intensiivsus on Eestis ja Lääne-Viru maakonnas jätkuvalt väga kõrge. Seejuures on äärmiselt oluline iga inimese panus kontaktide vähendamisel ja piirangutest kinni pidamisel.

Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, tuleb kinni pidada kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski! Vii oma kontaktid teiste inimestega miinimumini ja ole võimalikult palju kodus, et vähendada riski ise nakatuda ja kanda nakkust pereringis kellelegi edasi.

Vaktsineerimine jätkub planeeritud tempos

Eelolevatel nädalatel jätkub paralleelselt perearstide juures riskirühma kuuluvate inimeste vaktsineerimine ning erinevate tervishoiuasutuste juures eesliinitöötajate – haridusasutuste töötajate, politsei- ja päästeteenistujate ning kohalike omavalitsuste sotsiaalhoolekande valdkonna töötajate vaktsineerimine.

Viru-Nigula vallas jätkub samuti haridus- ja sotsiaalvaldkonna töötajate ning riskirühmade vaktsineerimine. „Tänaseks on oma esimese vaktsiinisüsti saanud enamus valla haridustöötajaid. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saavad järgnevatel nädalatel vaktsiini ka meie sotsiaalvalkdonna töötajad ja riskirühma kuuluvad inimesed, " ütles vallavanem Einar Vallbaum.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist. „COVID-19 haigus on ettearvamatu ja selle kulg inimeseti erinev. Kõik COVID-19 vaktsiinid kaitsevad raske COVID-19 haiguse eest ning aitavad seeläbi ära hoida haiglaravi vajadust ja surmajuhtumeid. Vaktsineerides saame kaitsta ennast ja teisi, hoida ära tervishoiusüsteemi ülekoormust ning liikuda järk-järgult tagasi meile seni harjumuspärase elukorralduse juurde," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab www.kriis.ee