« Tagasi

Malevlased panustasid valla heakorra parandamisse

Viru-Nigula valla õpilasmalev töötas sellel suvel kahes vahetuses – esimene vahetus toimus 22.-28. juunini ja teine vahetus 6.-12. juuli. Malevasuve raames said võimaluse taskuraha teenida paarkümmend Viru-Nigula valla noort, kellele maksti töötasu kokku ligi kolme tuhande euro eest.

Malevlased tegid üle valla mitmesuguseid heakorratöid – korrastati Aseri Rahvamaja ja Viru-Nigula Koduloomuuseumi ümbrust, aidati Viru-Nigula raamatukogus keldrit vanadest raamatutest tühjaks teha, õlitati Kundas laudteed, koristati rannanoortekat ja puhastati lamamistoole ning teadetetahvleid, rohiti lillepeenraid ja koristati maha visatud prügi.

Malevas on töötamise kõrval oluline osa ka koolitustel ja vaba aja tegevustel. Malevlastele toimusid koolitused töötamise ja esmaabi teemadel. Meelelahutuslike tegevustena külastati põgenemistubasid, Nõmme seiklusparki ja Aasukalda Maa- ja Merepäästekomandot.

Kunda noorsootöötaja ja õpilasmaleva kasvataja Villu Liivla meenutas möödunud malevasuve positiivselt ja sõnas, et noored teevad tööd meelsasti, kuid üksluine töö noortele huvi ei paku. „Malev möödus hästi, tööd olid erinevad ja seetõttu ei tekkinud noortel ka suurt tüdimust töötamisest," kommenteeris Liivla.

Viru-Nigula valla kultuuri- ja noorsootööjuht Keio Soomelt kiitis malevlasi tubli töö eest ja lisas, et palju olulisi asju sai kahe malevavahetusega ära tehtud. „Malevlased olid tublid ja töökad, jõudsime malevaga planeeritust palju rohkem ära teha. Kiidan malevakasvatajaid Villut ja Evelyt, kes noortega hästi hakkama said," lisas Keio Soomelt

Kunda Ühisgümnaasiumi õpilane ja õpilasmaleva osaleja Sten Arro meenutas möödunud malevasuve hästi ja sõnas, et malevasse läks ta just seetõttu, et suvi igavalt ei mööduks. „Läksime malevasse koos sõpradega, et töötamine lõbusamalt mööduks. Malev oli tore, kuid kahest malevavahetusest jääb ööbimisega vahetus ilmselt kauemaks meelde. Ühiselt korraldatud malevakohvik oli kindlasti üks maleva tipphetkedest," kommenteeris oma esimest malevasuve Sten Arro.

Projekt „Viru-Nigula valla õpilasmalev 2020" on saanud Haridus- ja Teadusministeeriumist toetust läbi Eesti Noorsootöö Keskuse.