« Tagasi

Soe nädalavahetus tõi Kunda randa rohkesti suvitajaid

Möödunud nädalavahetus tõi Kunda ranna rahvast täis  – parklad ja teeääred olid autodest tulvil, päevitajaid ja merevees suplejaid jagus terve rannajoone peale.

Suveks Kunda randa toodud rannanoortekas on hästi käima läinud. Suvel noortekeskuses projektijuhina töötava Kenti sõnul meelitas suvine nädalavahetus randa laupäeval ligi paartuhat inimest. "Tore, et inimesed tulevad Kunda randa ka kaugemalt ja aktiivselt on kasutama hakatud rannanoorteka teenuseid. Kuumadel suvepäevadel laenutati hulganisti päevitustoole ja -varje, lauamänge ja spordivarustust. Lisaks püstitati sel nädalavahetusel jäätisemüügi rekord," rääkis Kent Kerner.

„Suur rõõm on tõdeda, et rannanoortekas ja teised uuendused on inimeste poolt hästi vastu võetud. Paljud kiidavad ranna heakorda, mida on eriti hea kuulda, sest oleme selle nimel tõesti palju vaeva näinud," sõnas Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum ning lisas, et kindlasti teeme külastajatelt saadud tagasiside põhjal jätkuvalt täiendusi. Plaan on juurde muretseda lastele ujumisvarustust ja külma joogivee ostmise võimalus.

Rannanoortekas on avatud iga päev kella 11-19. Rannanoortekast on võimalik laenutada rannatoole ja päikesevarje, müügil on jäätised. Põnevaks ajaveetmiseks saab tasuta laenutada spordivarustust ja raamatuid. Noored saavad tulla vahelduseks päikese käest hinge tõmbama, et koos lauamänge mängida või noorsootöötaja juhendamisel midagi muud põnevat teha.

Lisaks rannanoortekale asuvad Kunda rannas hooldatud mänguväljakud ja võrkpalliplatsid, riietumiskabiinid ning avalikud WC-d. Avatud on suvekohvik, kust saab nii sooja sööki kui ka snäkke osta. Kohvik on avatud igal päeval kell 12-17, ilusate ilmadega kauemgi.

Kaunite suveõhtute terrassikontsertite sari saab alguse juba sellel kolmapäeval, 1. juulil kell 19.00, kui Kunda rannas astuvad lavale kohalikud muusikud Kaire Rapur ja Heiko Källo.

Kohtumiseni Kunda rannas!