« Tagasi

Viru-Nigula vallavalitsus sai täna info esimese COVID-19 diagnoosi saanud elaniku kohta

Haigestumine on kinnitatud ühel Aseri piirkonnas elaval inimesel. Vallavalitsuse sotsiaaltöötajad on inimesega kontakti võtnud. Täna saame kinnitada, et diagnoosi saanud inimene ja tema perekond on käitunud väga vastutustundlikult. Rangelt on järgitud kõiki karantiini nõudeid ning patsiendi kinnitusel on ta vältinud igasuguseid kontakte ka lähedastega juba enne diagnoosi kinnitamist, alates Eestisse saabumisest kaks nädalat tagasi. Tänaseks on patsiendil haigusnähud taandumas. Temaga koos elavad pereliikmed haigestunud ei ole. Rohkem haigusjuhte Viru-Nigula vallas tuvastatud ei ole.

Tuletame kõikidele meelde, et viiruse kiire leviku tõttu on eriolukord kehtestatud kogu riigis ning kohustus kaitsemeetmete rakendamiseks on ka tervetel inimestel. Palume kõikidel elanikel järgida meie ühiseks ohutuseks kehtestatud meetmeid.

Palume vältida avalikes kohtades viibimist, vähendada poes käimist ja korralikult käsi pesta. Kindlasti palume vältida kontakte eakatega või kasutada nendega suhtlemisel kaitsevahendeid. Avalikus kohas tohib viibida vaid siis, kui seda on väga vaja ning mitte rohkem kui kahekesi (välja arvatud koos liikuv perekond). Palume tungivalt ka tänaval tuttavatega lähestikku seistes mitte pikemalt vestelda või kättpidi tervitada.

Vähimagi haiguskahtluse korral palume koheselt jääda kodusesse karantiini. Vajadusel aitavad sotsiaaltöötajad vajaliku toidukraami ja ravimite koju toimetamisel.