« Tagasi

Lääne-Virumaa jooksusari jätkus Viru-Nigula rahvajooksuga

Spordiklubi Running poolt korraldatud 20. Viru-Nigula rahvajooks tähistas ümmargust juubelit uue osalusrekordiga. Heitlikust ilmast hoolimata tuli kohale rekordarv jooksusõpru, kokku sai tulemuse kirja 222 osalejat.

Maakondlikus jooksukalendris kindlal kohal olev jooksuüritus õnnestus korraldaja Ainar Sepniku sõnul ladusalt. Aastatepikkuse kogemusega meeskond töötas kui õlitatult. „Olen tänulik oma meeskonnale ja kogu korraldustiimile, ilma kelleta poleks jooksuüritus nii hästi sujunud. Lisaks on märkimisväärne, et osad korraldusmeeskonna liikmed on olnud ametis alates esimestest jooksudest, mis näitab hästi inimeste tahet ja pühendumust spordiüritust korraldada," lisas Sepnik.

Läinud pühapäeval täitus peakorraldajal koos aastate jooksul veidi uuenenud meeskonnaga kümme aastat jooksu korraldamist. Esimesed sama palju aastaid vedas üritust Viru-Nigula Spordiklubi. Juubelijooksu puhul muudeti ka tavapärast jooksutrassi. „Mõtlesime, et seekord teeme veidi teisiti ja jookseme hoopis vastupidises suunas," ütles Sepnik ning lisas, et osalejatelt saadud tagasiside oli väga positiivne ning paljudele tundus tänavune rada isegi veidi kergem.

Traditsiooniliselt olid kavas erinevad laste jooksud igas vanuses osalejatele: 150m, 250m, 400m ja 1km ning 3,3 km noorte jooks. Noorim osaleja oli sel korral vaid 1 aasta ja 1 kuu vanune Aron Reimer. Laste- ja noorte jooksudest võttis osa kokku 123 tulevikutegijat.

Põhidistantsi 7,5 kilomeetrisel jooksul osales kokku 91 jooksjat. Üldvõidu võttis Taavi Kilki (26.06,6), teise koha saavutas Kevin Vabaorg (26.31,3). Üldarvestuse kolmanda koha nimel pidasid lahingu kaks M40 vanuseklassi meest – võitjaks tuli meie maakonna jooksumees Andrus Lein (26.49,1), kes alistas Viru-Nigula rahvajooksul enim võite kogunud legendaarse jooksumehe Vjatšeslav Košelevi 3,9 sekundiga (26.53.0).

Naiste põhidistantsil võitis esmakordselt Viru-Nigulas Mari Boikov (30.32,6), 2. koha saavutas lääne-virulane Moonika Pilli (31.11,6). Kolmas oli Viru-Nigula valla jooksja Irina Savinitš (31.50,5).

Lääne-Virumaa jooksusarja 4. etapiga jõudis jooksusari poole peale, järgmine etapp toimub 25. augustil, kui toimub Tapa valla rahvajooks.