« Tagasi

Rohetehnoloogia idufirmade konkursi võitis Eesti päikesekatuste idufirma

Eesti riikliku konkursi võitjaks pärjati ettevõte Roofit Solar Energy. Eesti idufirma leiutatud elektrit tootvad metallpaneelid on äratanud enneolematut tähelepanu nii Eestis kui maailmas. Ettevõte nomineeriti Saksa Energiagentuuri poolt hiljuti lausa maailma 100 parima energeetika valdkonna start-upi hulka.

 

Kesk- ja Ida-Euroopa suurima rohetehnoloogia konkursi PowerUp! eelvoorus võitis Roofit Solar Energy esikoha ja lendab maikuus Eestit esindama Euroopasse konkursile, mille võitjat ootab 50 000-eurone auhinnaraha  ning võimalus arendada äri globaalselt. InnoEnergy korraldataval konkursil on Eesti idufirmasid eelnevalt pärjatud juba kolme esikoha ning ühe teise koha tiitliga. 

 

InnoEnergy on Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi toetusel tegutsev säästva energia uuenduste eestvedaja, mis korraldab PowerUp! võistlust tänavu juba viiendat aastat. Rohetehnoloogia idufirmade konkursile olid oodatud ideed, mis hõlmavad tooteid või teenuseid säästva energia, mobiilsuse, puhta õhu, kütte, ringmajanduse, targa linna ja teiste rohetehnoloogiate valdkonnas. Ettevõtte asutaja Andri Jagomägi rõõmustab: "Rahvusvahelise organisatsiooni tunnustus aitab meil saada eksporditurgudele ja koguda tuntust Euroopas ning mujal maailmas."

 

Eesti ettevõte Roofit Solar Energy OÜ on välja töötanud originaalse elektrit tootva metallkatuse lahenduse ja innovaatiliste paneelide tootmine toimub Tallinna lähistel. Nende ettevõtmisele on õla alla pannud Jüri Mõis ja Hannes Tammjärv, kes usuvad, et sellisel päikesekatuse lahendusel on suur tulevik.  Elektrit tootvad metallkatused on Eestis juba peatselt ligi 10 majal ja ettevõte võtab vastu tellimusi päikesekatuste paigalduseks selleks suveks.

 

Roofit.solar päikesekatus näeb välja nagu traditsiooniline Põhjamaades tuntud ja armastatud valtsplekk-katus, kuid sinna sisse on integreeritud tehnoloogiline nutikus ja katus/fassaad muudab päikeseenergia majaomaniku jaoks elektriks. 10 m2 katusepinna elektriline võimsus on 1,5 kW, mis on samas suurusjärgus nagu tavalistel päikesepaneelidel.  Aastane tootlus 1kW võimsusega paneelidel lõunasse suunatud 40-kraadise kaldenurgaga on 970 kWh.

 

Elektrit tootvad metallpaneelid on juba võitnud mitmeid konkursse ja auhindu. Jaanuaris võitis Roofit Solar Energy Keskkonnaministeeriumi korraldatud konkursil tiitli „Keskkonnasõbralik toode 2018" ja neile eraldati auhinnaraha 35 000 eurot. Energeetikahiid ENGIE pärjas Eesti ettevõtte võitjaks UK retrofit lahenduste konkursil, millele järgneb koostöö soojustusega elektrit tootva paneeli väljatöötamiseks. Sügisel oodatakse neid World Energy Congress tippüritusele Dubaisse oma toodet tutvustama maailma liidritele ja energeetika valdkonna juhtivatele ekspertidele.