« Tagasi

Vallavanema veerg

Suvi on lõppemas ning vähehaaval hakkab taastuma tavapärane töine elurütm. Septembrikuu saabumine annab märku uue õppeaasta peatsest algusest. Taaskord tuleb õpetajatel klassi ette astuda ja koolijütsidel suveks kappi peidetud seljakotid välja otsida.

Kallid õpilased, soovin teile toredat uut algavat õppeaastat! Loodan, et peale suvepuhkust on teis rohkelt indu tarkust koguda ja oskusi arendada. Soovin teile palju avastamisrõõmu, sest just see viib teid elus edasi. Võtke uuest õppeaastast enda jaoks võimalikult palju ja tundke rõõmu sellest, et saate ühiselt oma sõpradega kodulähedases koolis käia.

Teile, head lapsevanemad, soovin algavaks õppeaastaks rahulikku meelt! Leian, et koostöö õppuri, lapsevanema ja õppeasutuse vahel on väga oluline. See liidab meid kogukonnana ja teeb meie haridusasutusi veelgi tugevamaks.

Armsad õpetajad ja valla haridustöötajad, loodan, et uus algav õppeaasta kujuneb meie kõigi jaoks tegusalt töiseks. Võtame möödunud kooliaastast kaasa saadud kogemused ja õppetunnid ning kasutame neid edaspidigi õppeprotsessi kujundamisel. Nii nagu ütleb eesti vanasõna „Pole halba ilma heata!". Soovin teile kannatlikku meelt ja tegusat uut õppeaastat!

Vallavalitsuses oli suveperiood parajalt töine. Oleme alustanud investeeringutoetuse abil mitme kogukonnale olulise projekti elluviimist. Enne algavat õppeaastat valmivad Vasta Kooli uus parkla ja kõnnitee ning Aseri muusikakooli renoveeritud ruumid. Samuti jõuavad septembriks lõpule lasteaia Kunda maja remonttööd ja Kunda Tsemendimuuseumi teise korruse akende restaureerimine.

Lähiajal alustame päikesepaneeliparkide rajamisega Kunda Spordikeskuse ja Aseri Kooli katustele ning Kunda staadioni spordiväljakute ja Kunda Ühisgümnaasiumi kõnnitee tänavavalgustuse rajamisega. Samuti tegeleme peagi lagunenud hoonete lammutamise ning Viru-Nigula Spordihoone juurde uue jooksuraja ja kaugushüppekasti ehitamisega. Need ja paljud teised olulised projektid annavad taas värsket hingamist, loovad uusi võimalusi ja parandavad valla välisilmet. Tänan siinkohal ka valla ettevõtteid, kes on, vaatamata aegade keerukusele, valla arengusse oma panuse andnud.

Rõõm on tõdeda, et Kunda rand ja rannanoortekas on kohalike ja kaugemalt tulijate poolt hästi vastu võetud. Kindlasti toimetame ranna arendamise nimel jätkuvalt edasi, et külastajatele ka edaspidi põnevaid võimalusi pakkuda. Põhjust Kunda randa veel sellel suvel külastada on küll, sest juba 29. augustil, muinastulede ööl, korraldab Viru-Nigula Kultuurikeskus Eesti esimese mereluulepeo. Luulepeol loevad Eesti autorite mereteemalisi luuletusi meie endi armastatud luuletajad, näitlejad ja paljud teised. Loodan siiralt kohata seal meie inimesi, sest millal enne on toodud niivõrd eriline pidu – luulepidu – meile koduranda.

Kallid vallaelanikud, soovin teile kaunist suve lõppu ja head saabuvat tarkusepäeva – olge hoitud!

 

Einar Vallbaum

vallavanem

 

Foto autor: Ain Liiva