« Tagasi

Viru-Nigula valla koduleht sai uue näo

Viru-Nigula vald võttis kasutusele uue ja ajakohase kodulehe kujunduse. Seoses sellega korrastati ka veebilehe üldist struktuuri. Muutunud on kodulehe päis ja jalus, värvilahendused ning üldine navigeerimissüsteem. Uudse lahendusena on nüüd võimalik lugeda kodulehelt Viru-Nigula Valla Teataja artikleid ning lisandus tagasiside andmise võimalus.

Valla kodulehe uuele kujundusele üle viimisega alustati juba märtsi keskel ning tänaseks on veebileht uue kujundusega ühildatud. Koduleht viidi KOVTP-2019 uuele kujundusele üle oma jõududega. Töö oli suhteliselt mahukas ja nõudis omajagu nokitsemist. Kõik veebilehed tuli IT-spetsialistil ükshaaval läbi käija ning seal olev info ümber tõsta ja vormingut ning sisu korrastada.

Kodulehe struktuuri korrastades on enam tähelepanu pööratud sellele, et info oleks lihtsalt ja mugavalt leitav. Lisaks värskele välimusele on uuel kujundusel ka teisi eeliseid. Üheks suureks plussiks uue kodulehe puhul on hästi toimiv otsingusüsteem ja niinimetatud nutivaade, mis võimaldab lugeda lehte erinevatest nutiseadmetest. Muutunud on ka päis ja jalus ning värvilahendused. Üldine jaotus on vana lehega võrreldes loogilisem ja mugavam. Lisaks on saanud uudiste ja teadete ning kalendri alamlehed köitvama ilme.

Ühe uuendusena on kodulehe põhimenüüsse loodud rubriik „teenused ja toimingud" kuhu alla on koondatud kõik teenused nagu näiteks toetuste vormid ja avaldused. Kasutajate mugavusele mõeldes ja info kiirelt leidmiseks on kõik teenused ja toimingud viidud ühte rubriiki, kus need on omakorda valdkondade kaupa jaotatud ja paremini leitavad.

Uuenenud kodulehelt saab uudse lahendusena lugeda nüüdsest ka vallalehe artikleid. Üks pluss on see, et erinevalt paberlehest, kus lehe maht on selgelt lehekülgede arvuga piiratud, saab veebis avaldada pikemaid artikleid ning lisada juurde rohkelt pildimaterjal. Artikleid lisatakse jooksvalt ega oodata lehe ilmumise aega ning kindlasti ei hakka see mõjutama valla paberlehe ilmumist ega kvaliteeti.

Peale selle on veebilehe allosasse lisatud tagasisidevormi link, mille kaudu saavad kodanikud saata erinevat infot sellest, mis on hästi või mis võiks olla teisiti. Igasugune tagasiside on väga oluline ja oodatud. Saata võib nii uudiseid, parandusettepanekuid kui ka lugusid ning vihjeid. Viru-Nigula valla avalike suhete spetsialisti Liis Kriguli sõnul on kõige olulisem, et Viru-Nigula valla koduleht oleks vallaelanikele ja teistele külastajatele mugav kasutada ning vajalik info oleks võimalikult lihtsalt ja kiirelt leitav. 

Viru-Nigula valla kodulehe arendamisega plaanitakse jätkata ka edaspidi. Järgmise etapina on plaanis luua võõrkeelsed lehed turismi alamlehele ja täiustada e-teenuseid nii, et tulevikus saaks kõiki taotlusi esitada läbi iseteeninduskeskkonna.

Vaata uue veebilehe tutvustavat videot siit.

 

Lisainfo:

Liis Krigul

avalike suhete spetsialist

mob +372 5197 3353

e-post liis.krigul@viru-nigula.ee