« Tagasi

Puurimistööd Viru-Nigula vallas

Ajavahemikul 29.10-31.12 toimuvad Viru-Nigula vallas puurimistööd, mille tellijaks on Eesti Geoloogiateenistus ja läbiviijaks OÜ Inseneribüroo STEIGER. Uuringupunktid asuvad Paasküla, Pada-Aruküla ja Varudi külade lähistel asuvatel riigile kuuluvatel katastriüksustel. Puurimistööde alad on valitud selliselt, et need jääksid majapidamistest võimalikult kaugele. Uuringupunktide PH010, PH012, PH013 ja PH014 asukohad leiab veebikaardilt aadressil  https://gis.egt.ee/portal/apps/Minimalist/index.html?appid=1d1fb6fb51924a5f87d79776e2e9aad6

Eesti Geoloogiateenistus on riigiasutus, kelle üheks ülesandeks on üldgeoloogiliste uurimistööde teostamine. Puurimistööde eesmärk on saada puursüdamikud graptoliitargillidi ja fosforiidi omaduste ja nendes sisalduvate keemiliste elementide uuringuks RESTA teadusprojekti raames, mida viivad läbi Tartu Ülikooli ja TalTechi teadlased. Puuraukude sügavus on ca 30 meetrit. Puurimistööd ühes uuringupunktis kestavad orienteeruvalt 3-5 päeva. Peale tööde lõppu uuringualad korrastatakse ja puuraugud suletakse. Uuringupunkti PH013 rajatakse ca 50 meetri sügavune põhjavee seirekaev, millest kogutakse andmeid põhjavee taseme muutuste kohta kahe aasta jooksul.  Seirekaevu rajamine sõltub ilmastikutingimustest, seetõttu võib see toimuda 2021 aasta märtsis-aprillis.  

Täname ette mõistva suhtumise eest. Täiendavat infot uuringute kohta leiate meie kodulehelt www.egt.ee . Küsimuste korral saate pöörduda Tiit Kaasiku poole telefonil 5190 8839.

Puurimistööde olemusest ja eesmärgist saab rohkem lugeda siit