« Tagasi

Kodukohvikud olid menukad tormituulest hoolimata

Möödunud nädalavahetusel avasid 17 Viru-Nigula valla kodukohvikut külastajatele oma uksed, et pakkuda põnevaid maitseelamusi ja lõbusat ajaviidet. Ilmataat korraldajate ning külastajate elu liiga lihtsaks ei teinud ning pani nii mõnegi kohvikupidaja loovuse parajalt proovile.

Lisaks maitsvale söögile olid kohvikupidajad mõelnud meelelahutusele. Kunda Tsemendimuuseumis avati ühes kohvikuga näitus "Naised tsemendis" ja huvilised said osaleda tsemenditöötoas. Kõrtsitoa kodukohvikus ja Kunda külaseltsimaja küünikohvikus lõppes kohvikutepäev aga hoopis kogukondliku tantsuõhtuga. Samuti olid paljud kohvikud mõelnud väiksemate külastajate tegevuses hoidmisele.

Kõrtsitoa kodukohvikus möödus kodukohvikute päev lõbusalt, kuna laval esines endiste koolisõprade bänd, mis mõned aastad tagasi taas kokku tuli. „Olime väga positiivselt üllatunud, et hoolimata kehvast ilmast nii palju külastajaid meie kohvikus käisid. Pidu kestis ansambli saatel lausa kella kaheni öösel," rõõmustas Kõrtsitoa kohviku perenaine Eha Nurmik. Kõrtsitoa pererahvas plaanib kodukohviku kindlasti avada ka järgmisel aastal.

Niiduveere õpipaigas avati kodukohvik teist aastat järjest. Lisaks maitseelamustele sooviti külastajatele pakkuda ka harivat meelelahutust, millele tormised ilmaolud oma pitseri jätsid. Näiteks pidas kohalik ajaloolane Uno Trumm huvilistele loengu salapiiritusega kauplemise ajaloost, õhtuks planeeritud õuekino jäi aga paraku ära. Õpipaiga eestvedaja ja Viru-Nigula vallavolikogu liige Kaido Veski sõnas, et kodukohvikute päev möödus tuuliselt, kuid sellest hoolimata oli väga meeldiv, et paljud inimesed leidsid tee nende kohvikusse. Niiduveere õpipaik, mis asub Malla lähistel perekond Veskite koduõuel, on rajatud eesmärgiga tutvustada õues õppimist ning anda piirkonna haridusasutustele võimalus õppetööd mitmekesistada. „Meil oleks hea meel, kui sellest kujuneks paik, kus lisaks kultuuri- ja haridussündmustele ka reaalne õppetöö toimub ning mida kogukonnakoolid üle Eesti saaksid kasutada inspiratsiooniallikana."

„Meil on väga hea meel, et hoolimata huvitavast ilmast oli kohvikutes rohkesti külastajaid. Teeme suure kummarduse kõigi kodukohvikute pidajate ees, kes oma kodu- või kogukonnamajade uksed külastajatele avasid ja maitsvaid roogi valmistasid," sõnas Viru-Nigula Kultuurikeskuse direktor Kristi Onkel. "Kindlasti on valla kodukohvikute päev kavas ka järgmisel aastal ning peame vaikselt plaani korraldada siis juba kahepäevane üritus," oli Onkel tuleviku osas positiivne kuid lisas, et kõik oleneb muidugi osalejate huvist ning tagasisidest.

Viru-Nigula vald tänab kõiki hakkajaid kodukohviku pidajaid, kohalikke ja kaugemalt tulnud külastajaid ning kultuurikeskuse töötajaid meeleoluka päeva korraldamise eest! Kohtumiseni juba  järgmisel aastal.