« Tagasi

VARASTAD PÄÄSTERÕNGA, VARASTAD ELU!


Alates 2012. aastast on Päästeamet paigaldanud valveta ujumiskohtade juurde veeohutuse infotahvleid koos päästevahenditega. Kui 2012. ja 2013. aastal valmistas ja paigaldas Päästeamet valdavalt infotahvlid ise, siis alates 2014. aastast on infotahvlite valmistamine ja paigaldamine toimunud koostöös kohalike omavalitustega. Seda selleks, et suurem hulk veekogusid saaks infotahvli ja päästevahenditega varustatud. Koostöö tulemusena oli 2015. aastal Eestis kokku 180 veeohutuse infotahvlit koos päästevahenditega.

2016. aastal sai projekt aga veelgi suurema hoo sisse kui jõud ühendati Teeme Ära meeskonnaga. Veeohutusstendi püstitamine veekogude äärde sai üheks talgupäeva fookusteemaks ning osutus talguliste seas väga populaarseks. Kokku püstitati talgute raames üle Eesti 496 veeohutusstend koos päästevahendite ja infotahvlitega.

Püstakute eesmärk on pakkuda inimestele informatsiooni veeohutusest, esmaabist ja päästevahendi kasutamisest ning annab ka võimaluse õnnetuse korral abivahendi järele haarata.

Eestis on palju inimeste armastatud ujumiskohti, kus puudub rannavalve ja nende asukohtki ei pruugi olla alati asula lähedal, kus abi kiirem.

Kahjuks rüüstatakse igal suvel veeohutuse abimehi- veeohutuspüstakuid, varastatakse päästerõngaid või viskeliine ning lõhutakse kellegi valmistatud stend. Paneme kõikidele inimestele südamele, et püstakutel olevad päästevahendid on mõeldud veeõnnetusse sattunud inimese päästmiseks ning kindlasti ei tohi vahendeid rikkuda ega varastada. Seetõttu on ka päästerõngal lause „Kui varastad päästerõnga, varastad elu".

 

Ida-Virumaal on paigaldatud 36 veeohutuspüstakut, neist vaid  KAHEKSA on korras, Lääne-Virumaal on paigaldatud 46 veeohutuspüstakut, neist vaid  23 on korras (neil on uppumisohtu sattunud inimese päästmiseks alles päästerõngas ja viskeliin).

Selleks, et uppumisohtu sattunud inimesest ei saaks päästetav, tuleb päästevahendeid kasutada targalt.

Ohutut ja kaunist suve!