« Tagasi

Vabatahtlike päästjate foorumil arutletakse vabatahtlike rolli üle elanikkonna kaitsel ja toimepidevuse tagamisel

Laupäeval, 16. juunil toimub Kunda Ühisgümnaasiumis vabatahtlike päästjate foorumi seminaripäev, mis päädib kell 14 algava paneeldiskussiooniga, milles osalevad Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi, Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum ja MTÜ Aasukalda Maa ja Merepäästekomando juhatuse esimees Marge Zaidullin.

 


Head ajakirjanikud! Olete oodatud kuulama ja kajastama vabatahtlike päästjate foorumi seminaripäeva ettekandeid ja paneeldiskussiooni. 

 

Paneeldiskussioonis räägitakse vabatahtlike päästjate rollist ja kogukondade valmisolekust elanikkonna kaitsel, nende toimepidevuse tagamiseks vajalikest eelnevatest tegevustest ja riigipoolsest toetusest ning inimeste vahelisest koostööst kriitilistes olukordades.

 

Seminaripäev avatakse kell 10, sellele järgnevad erinevad ettekanded ja ülevaated ning paneeldiskussioon. Seminaripäev lõpeb kell 16 rändauhinna „Pritsimeeste pasun" üleandmisega parimale päästeala edendajale. Ametlikule osale järgneb vaatemänguline priitahtlike pritsimeeste rongkäik läbi Kunda linna suunaga Lammasmäele.

 

Vabatahtlike Päästjate Foorum on Päästeameti poolt 2002. aastal ellu kutsutud üleriigiline vabatahtlikke päästjaid koondav sündmus, mis on pühendatud päästeala vabatahtlikkusele ja kogukonna turvalisusele. Järjekorras juba 17. foorum toimub 15.–17. juuni Lääne-Virumaal Kundas ja Lammasmäel. Käesoleva aasta foorum on korraldatud partnerluses MTÜ Aasukalda Maa ja Merepäästekomando, Viru-Nigula vallavalitsuse, Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ning vabatahtlike päästekomandodega üle Eesti.

 

Asukoht: Kunda Ühisgümnaasium, Kasemäe 22, Kunda, Lääne-Virumaa

 

Päevakava 16.06.2018

 

10.00   Seminari avamine: Ailar Holzman (Ida Päästekeskus) ja Einar Vallbaum (Viru-Nigula vald)

10.15 – 11.05  Ettekanne: vabatahtlikud ja elanikkonnakaitse. Mati Raidma ja Jako Vernik (Päästeamet) ja Margus Vetsa (Päästeliit)

11.05 – 11.30  Projekti tutvustus: Erasmus2 Firewall. Triinu Tiks (Misso Vabatahtlik Päästekomando)

11.30 –            12.00   Paus

12.00 –            12.30   Ettekanne: maa- ja merepääste ühisosa. Raul Ilisson (Politsei- ja Piirivalveamet)

12.30 – 13.00  Projekti ülevaade: Aegviidu päästenoored ERASMUS+DISBEG projektis. Kaido Bammer (Aegviidu Päästeselts)

13.00 –            14.00   Lõuna 

14.00 –            14.25   Kogukonnapraktika tutvustus: Helen Talalaev ja Marge Zaidullin (MTÜ Aasukalda Maa ja Merepäästekomando)

14.25 –            14.45   Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu pöördumine

14.45 –            15.00   Eesti Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi pöördumine

15.00 –            16.00   Paneeldiskussioon: vabatahtlike roll elanikkonna kaitsel ja toimepidevuse tagamisel. Arutelu modereerib Priit Laos.

16.30 – 17.00  Priitahtlike pritsimeeste rongkäik Kunda Ühisgümnaasiumi juurest läbi Kunda linna Lammasmäele.

 

Lisainformatsioon:

 

PÄÄSTEAMET

Kommunikatsiooniosakond