« Tagasi

TAGASTATUD VALIJAKAARDID

Siseministeerium korraldab erinevatel valimistel (nt kohaliku omavalitsuse volikogu, Riigikogu, Euroopa Parlament) valijakaartide koostamist ja saatmist valijatele. 2019. aasta Riigikogu valimistel saadeti postiga 367 044 valijakaarti, millest Siseministeeriumile tagastati ligikaudu 7000, sest neid ei olnud erinevatel põhjustel võimalik valijatele kätte toimetada.

Enamus valijakaarte tagastati postkasti puudumise tõttu. Viru-Nigula vallas tagastati Siseministeeriumile postkasti puudumise tõttu 37 valijakaarti, kuna neid ei olnud võimalik valijatele kätte toimetada.

Varsti on tulemas  Euroopa Parlamendi valimised ning  taas saadetakse valijatele valijakaarte, seetõttu palub Siseministeerium inimestel, kes on soovinud saada paberkandjal valijakaarti, vaadata üle oma postkasti seisukorra ja asukoha kinnistul, et valijakaart ikka valijani jõuaks.

Paberil valijakaardist võib loobuda ning tellida endale riigiportaali  https://www.eesti.ee/et/ kaudu e-posti aadressile elektroonilise valijakaardi