« Tagasi

Pealinnast piirilinna

2015. aastal alustatud eeltöö kuue LEADER tegevusgrupi vahel põhjaranniku turismipotentsiaali tugevdamiseks jõudis 2017. aastal koostööprojektini "Pealinnast Piirilinna", mida tutvustasime veebruaris kõigile huvilistele avaseminaril Rakveres: http://mtupartnerid.eu/koostooprojekti-pealinnast-piirilinna-avaseminar-pohjarannik-turismihitiks/

 

Projekti üheks eesmärgiks on ühendatud jõududega teha turundustööd, et põhjarannikul tegutsevad ettevõtted, aktiivsed inimesed ja toredad algatused saaksid rohkem tähelepanu Eesti turismimaastikul. Tänaseks on ette valmistatud projekti turundusplaan aastani 2020, kus 2019. aasta tähtsündmuseks saab 18.-19. maini toimuv suursündmus "Elamused pealinnast piirilinna". Elamuste teljeks on plaanitud vana postimaantee ehk siis pakutavad erinevad elamused jäävad alale praegusest Tallinn-Narva maanteest mere poole. Meie ühiseks sooviks on lasta inimestel kogeda erinevaid elamusi, maitseid, kunsti, käsitööd, kultuuri, seiklusi, matku jne. Teadupärast kevad meelitab inimesi loodusesse ja uusi paiku avastama ning seetõttu valisime suursündmuse ajaks just maikuu, kui aktiivne turismihooaeg pole veel alanud.

 

Projekti raames toetatakse tegevusi, mis on suunatud suuremas osas sisuturunduse, sotsiaalmeedia, raadio- ja visuaalreklaamile, messidele jne. "Elamused pealinnast piirilinna" alla soovime koondada 18. ja 19. mail Tallinnast Narvani ja vastupidi paljut, olgu see siis avatud kohvik/restoran, mille menüüs on selleks puhuks eripakkumised või kontsert/etendus erilises toimumispaigas või mõni põnev töötuba või matk... vms. Kõik uued head mõtted ja pakkumised on teretulnud, sest erinevad asukohad mitte ei konkureeri omavahel, vaid täiendavad üksteist. Tulemas on ka kodulehe liides (sarnaselt Avatud Talude päevaga), kuhu kõik elamuse pakkujad lisatakse koos oma pakutava teenuse infoga. Sündmuse turundustegevus saab hoo sisse juba TourEstil 2019.

 

Ootame Haljala, Rakvere ja Viru-Nigula valdade ettevõtjaid/tegutsejaid osalema ja kaasa lööma 18. ja 19. mail 2019 toimuval suursündmusel "Elamused pealinnast piirilinna". Kes on nagunii igapäevaselt avatud, neil tuleks nimetatud päevadel lihtsalt leida ja lisada väike nüanss põnevust, et külaline tahaks siia tulla, jääda ja tegutseda... Osalema on aga oodatud ka need, kes soovivad ainult nimetatud päevadel külastajatele uksed avada. Uued ägedad ideed ja tegevused, samuti omavahelised koostööalgatused on kõik alati oodatud! Peatselt algavad ka koostööprojekti raames turundustegevusele suunatud koolitused - siinkohal oleks väga hea teada, millised oleksid teie ootused koolitusteemadele, et koolitustest igapäevaselt võimalikult palju kasu oleks.

 

Hetkel koondavad kõigi tegevuspiirkondade juhid informatsiooni teenusepakkujate kohta ning siinkohal palun teilt tagasisidet hiljemalt 10. novembriks, kas olete huvitatud eelpoololeva info põhjal oma firma/organisatsiooni/asutuse tegevust ja teenuseid tutvustama 18. ja 19.mail 2019 "Elamused pealinnast piirilinna" sündmuse raames. Tagasiside on oluline, et saaksime hoida teid kursis jätkuvate tegevustega.

Vastame meeleldi küsimustele nii kirja kui telefoni teel: info@mtupartnerid.eu , tel 51 48 775 või 528 6307