« Tagasi

Aseri postkontorit asendavad postipunkt ja pakiautomaat

Aseri postkontoris käidi kõige rohkem pakke saatmas ja kätte saamas. Nüüd, kus Aserisse on paigaldatud pakiautomaat, on enamik kliente seda kasutama hakanud ning postkontori teenusekasutus on vähenenud. Seepärast osutab Omniva alates 4.veebruarist Aseris postiteenust postipunkti ja pakiautomaadi kombinatsioonis ning kaugemal elavad inimesed saavad tellida teenuse kirjakandjaga koju.

Eestlased on pakiautomaadi rahvas

Tänu oma kiirele levikule ning kasutusmugavusele on pakiautomaadid postiasutuste kõrval populaarsust kogumas. Kuigi postkontoris saab saata kirja, tellida perioodikat, maksta arveid ning osta postikaupa, siis ligikaudu 80% postkontori tehingutest moodustavad just paki väljastamised või saatmised. Postipunkti puhul, mis töötab näiteks raamatukogus või kaupluses, on see protsent veelgi suurem.

Samal ajal näitavad uuringud, et kümnest pakisaajatest ja saatjast üheksa eelistaks võimalusel pakkide saatmiseks ja kättesaamiseks pigem pakiautomaati – see on lihtne kasutada, mugav, kiire ning pidevalt kättesaadav. Pakisaatjate huvides paigaldaski Omniva 2018. aastas Eestisse ligi 100 uut pakiautomaati, paljud neist ka väiksematesse asulatesse. Ka Aserisse paigaldasime novembris ka Grossi kaupluse juurde pakiautomaadi, mille täituvuse osas on muidugi veel reservi.

Kui inimeste jaoks muutub postiteenuste kasutamisel oluliseimaks kiire ja mugav paki saamine, peab ka postivõrk ennast pakisaajate vajadustest lähtuvalt ümber korraldama. „Üha enam näeme, et kohtades, kus postiasutuse lahtiolekuaeg kattub enamike inimeste tööajaga, võiks postiasutust asendada kombinatsioon alati kättesaadavast pakiautomaadist, postipunktist ning kandeteenusest," ütles Omniva jaevõrgu piirkonnajuht Andre Arula. „Nii jäävad postkontoris pakutavad teenused kogukonna elanikele kättesaadavaks kas postipunktis või kirjakandja vahendusel. Põhiliseks tegevuseks kujunenud paki saatmine ning kättesaamine muutub aga pakiautomaadi abil kordades mugavamaks ning kellaajast sõltumatuks."

Ka Aseris minnakse üle pakiautomaadi ja postipunkti kombinatsioonile. Aseri postkontor on alates 2. veebruarist suletud ning 5.veebruarist alustab Aseri raamatukogus, endisest postkontorist linnulennult mõnesaja meetri kaugusel tööd Aseri postipunkt. Postipunkt on avatud T,K,N,R,L 10.00-14.00. Maksete sooritamiseks on Aseris soodne võimalus olemas pangaautomaadi või internetipanga näol. Samuti jääb Aserisse alles kirjakast, kuhu kirju postitada.

Lähimad postkontorid Aserile on Kiviõlis ja Kundas ning muidugi ka tõmbekeskustes Rakveres ja Jõhvis.

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Paljud ei oska võibolla oodatagi, et postiteenuseid saab kasutada postkontorisse minemata, isegi kodunt lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 km, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle ning kasutada postiteenuseid oma elu- või asukohast lahkumata. Naljaga pooleks võib öelda, et kirjakandjast saab üha enam postikuller, kes toimetab kohale pakke, müüb marke ja ümbrikuid ning võtab vastu saatmist vajavaid kirju.

Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris. Kirjakandjat saab kohale kutsuda kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine või telefonil 6616616.