« Tagasi

Aab: riigi tugi julgustas tehase omanikke tegema Kundasse suurt investeeringut

Riigihalduse minister Jaak Aab avas 18. septembril Kundas asuva AS-i Estonian Cell puitmassitehase uuendatud osa ja veepuhastusjaama. Piirkonnas ligi sajale inimesele tööd pakkuv ettevõte investeeris uuendusteks ligikaudu 20 miljonit eurot.

„Kundas uuendatud tehast avav Estonian Cell oli üks ettevõtetest, kes taotles riigilt võimalust saada soodusaktsiisimääraga elektrit," ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Nimelt võttis eelmine valitsus vastu seaduse, mis annab suurte elektrikuludega tööstusettevõtetele selleks võimaluse. Tänu sellele kehtib Estonian Cellile alates käesoleva aasta algusest senise 4,47 euro asemel 0,5 eurone aktsiisimäär, mis oli ettevõtte sõnul neile suureks motivatsiooniks tehase arengusse investeerimiseks." Samasugust soodustust on võimalik taotleda ka teistel ettevõtetel, kes kriteeriumitele vastavad. Seejuures nii elektri- kui ka gaasi suurtarbijad ehk vastava aktsiisi suurmaksjad.

Estonian Cell on piirkonnas üks suuremaid tööandjaid ning märkimisväärne investeering Kundas asuva tehase arendamiseks avaldab kohalikule tööhõivele kindlasti positiivset mõju. „Teadupärast on tööpuudus sageli just üheks peamiseks põhjuseks, miks maapiirkondadest linna ära kolitakse. Seetõttu on väga hea meel näha, et riigi abi on olnud tulemuslik ning julgustanud ettevõtjaid tegema suuri investeeringuid Tallinnast ja Harjumaalt kaugemale," ütles minister Aab.

Suure energiakuluga ettevõtete toetamiseks kaalub valitsus elektri- ja gaasiaktsiisi soodusmäärade tarbijate ringi laiendamist. Valitsus on kokku leppinud, et vastav analüüs koostatakse 2020. aasta veebruariks.