« Tagasi

Vallavalitsuse arendus- ja hankespetsialistina asus tööle Timo Korv

Alates 8. veebruarist alustas Viru-Nigula vallavalitsuses tööd uus arendus- ja hankespetsialist Timo Korv. Timo on kohalik poiss, üles kasvanud ja kujunenud siinsamas Virumaal, peamiselt Kundas ja lähedal asuvas esivanemate talus Selja külas. Noormees on küll pool oma elust elanud Tallinnas, kuid tänaseks leidnud tee tagasi kodukohta.

Timo on lõpetanud Kunda Ühisgümnaasiumi ning jätkanud õpinguid Eesti Lennuakadeemia õhusõidukite ehituse ja hoolduse erialal. „Tahtsin saada inseneriks, spetsialiseerusin gaasiturbiinmootoriga helikopteritele. Põhiliselt õppisin ma selles koolis uudishimust tehnika vastu, et kuidas ja miks neid ägedaid lennumasinaid ehitatakse. Selle huvi sain rahuldatud. Tänu lennundus-teadmistele ja -kogemusele tean, kuidas teha asju nagu peab, by the book, aga ka vajadusel improviseerida," selgitas ta. „Loomu poolest olen leiutaja, piiritult uudishimulik ning alati uusi asju õppimas, proovimas ja oskusi omandamas."

Tööalaselt on Timo teekond olnud üpris kirju, varasem kogemus on seotud peamiselt erasektoriga. „Pärast akadeemia lõpetamist siirdusin lennunduse asemel hoopis isa jälgedes Soome, Turu laevatehasesse elektrikuks, väga suuri kruiisilaevu ehitama. Pärast seda olengi viimastel aastatel põhiliselt elektri alal siin ja seal leiba teeninud."

Timo sõnul on ta uudishimuliku ja uuriva loomuga, mis tuleb kindlasti kasuks ka uude ametisse sisse elamisel. „Mulle on oluline teada, kuidas ja miks asjad me ümber toimuvad, majandusest ja poliitikast metallurgia ning psühholoogiani välja. Usun, et lai silmaring aitab kaasa ka valla arendus- ja hankeprotsessides."

Uuel ametipostil loodab noormees kohaneda kiiresti. „Soovin panustada siinse elu ja kogukonna edenemisse. Kindlasti tahaksin omalt poolt energiat ja tähelepanu suunata vallaga seotud turismile, läbirändavate ja ka siin peatuvate inimeste hulgale; arendada muuhulgas Kunda kui kuurortlinna fenomeni," jutustas Timo. „Viru-Nigula valla merelähedus, pikk ajalugu ning toimekas sadam loovad väga palju potentsiaali, mida tasuks võimendada," rääkis ta ning lisas, et „eriti tore, kui lähiaastatel avaneks ka võimalik reisilaevaühendus Soomega. Lisaks arvan, et tasub keskenduda „talendid koju" meetmetele, et väärt spetsialiste me valda elama ja tööle toimetada; uusi ligi meelitada ja vanu tagasi kutsuda."

Kui uurida Timolt hobide kohta, siis tuleb kindel vastus: üks ta lemmikaladest on lohesurf – talvel lumel ja suvel vees. Timo sõnul on ka selle spordiala harrastamiseks siinkandis imelised võimalused. „Tänu Kunda lahe kujule on võimalik siin pea iga tuulesuunaga surfata, minnes peale kas Kunda rannas või Letipeal. Talvel on lumel sõitmiseks samuti piisavalt suuri ja avaraid kõrrepõldusid. Mulle teeks suurt rõõmu, kui rannapiirkonna ja -kuurorti arendusse õnnestub kunagi sisse kirjutada ka näiteks surfiklubi sünd, populariseerides seeläbi ühte ääretult rikastavat ja tervistavat elustiili."

Pole kahtlustki, et Timo on suur Kunda linna ja Viru-Nigula valla fänn. „Ma siiralt usun, et siinkandis on väga hea elada – terve meretäis võimalusi! Aastatega olen küll palju ringi lennelnud kui vahtraseeme sügistuules, otsides soodsat pinnast. Nüüd aga leian, et on sobiv aeg tulla tagasi kodukanti, tagasi juurte juurde."

Viru-Nigula vallavalitsus tervitab oma meeskonnas uut kolleegi ning soovib Timole edukat sisseelamist.