« Tagasi

Väike Ingel avas Kundas pesa

Möödunud aasta lõpus avas Väike Ingel Kundas Pargi tänav 26 ärihoones uue pesa. Rakverest alguse saanud ning nüüdseks mitmesse Eesti linna laienenud Väike Ingel on koht, kust leiab maagiat, müstikat ja veidi põnevust.

Väikese Ingli looja Evelin Liiva käest küsivad paljud, et miks just Kundasse järgmine pesa tekkis. „Ma teen tegelikult kõiki oma otsuseid hästi lihtsalt – sisetunne suunab ja aitab. Mõni aasta tagasi mõtlesin, et Rakvere lähilinnades Kundas ja Tapal võiks ka meie esindused olemas olla, isegi Väike- Maarja peale olen mõelnud. Sooviks on olla inimestele lähemal," selgitas Liiva.

Kunda poe eellugu sai alguse eelmise aasta veebruaris, kui Väikesel Inglil oli tänukontsert Rakvere kirikus, kus omanik kohtus Kundast pärit muusiku Heiko Källo vanematega. „Sellest jäi hinge hästi helge tunne. Tekkisid esimesed mõtted Kundasse poe rajamise suunal. Asukoht on piisavalt lähedal, et olla Rakvere poe filiaal, kuid piisavalt kaugel, et Kundas elavad inimesed väga tihti Rakveresse ei sõida," rääkis ta.

„Kunda poe eripära on kindlasti see, et meie ruumid asuvad kaasaegse betoonmaja teisel korrusel, aga sisu on vanemahõnguline. Seintel on vanad kuurilauad, mis on saadud Kunda sadamas olnud maja juurest. Maja siseustest tegime müügilauad. Viinapitsidest laelühter on meil nüüd juba kolmes poes, sealhulgas ka Kundas, aga igaüks siiski ise nägu."

Uuest, 2021. aastast hakatakse Kunda poes vastu võtma ka lillede tellimustöid ja müüma lillekeraamikat. „Asume kalmistule üsna lähedal ja soovime kindlasti pakkuda laia valikut leinaseadeid ning kalmuküünlaid," rääkis Liiva.

Poeruumide kõrval asus pikka aega Kunda perearsti ruum. Tänaseks on perearst seal tegevuse lõpetanud ja ruumid on nüüd Väikese Ingli valduses. Perenaise sõnul on sinna plaan kujundada ja sättida üks tore kooskäimise koht, kus saab pidada vestlusõhtuid ja kutsuda toimetama nii aroomiterapeute kui joogatreenereid. „Kunda poe pindala on ca 45 m², aga kõrval asuvad toad üle 60-ruutmeetrisel pinnal, seega on tegutsemiseks lahedalt ruumi. See saab olema koht, mis ilmselt loob aja jooksul ise oma käekirja ja tegevuse. Usun, et saame linnale pakkuda midagi uut ja seda pikkadeks aastateks," lisas ta.