« Tagasi

Vabariigi Valitsus laiendas piiranguid

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestas valitsus laiendada olemasolevaid piiranguid toitlustuse- ja kaubandusettevõtete jaoks ning muuta neid hariduses. ⬇️
‼️ Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18, toidu kaasamüük jääb lubatuks igal ajal. Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavahendite poed, näiteks apteegid ja optikapoed, samuti nn drive-in müüki võimaldavad kauplused. Kehtima hakkab 25% täitumuse piirang.
Välimüügi aladele ehk turgudele hakkab samuti kehtima 25% täitumuse piirang ning tagatud peab olema klientide hajutatus. Piirangute järgimise üle tõhustatakse järelevalvet.
📌 Alates 15. märtsist lubatakse õpilastel, kes teevad 2020/2021 õppeaastal põhikooli lõpueksameid ja riigieksameid kontaktõppele kahel päeval nädalas. Kontaktõpet võimaldatakse ka Viru-Nigula valla põhikooli ja gümnaasiumi lõpuklassidele, tagades seejuures hajutatus ning võttes arvesse kõiki kehtestatud piiranguid ja meetmeid.
✖️ Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused.
❌ Viru-Nigula spordihoone on seoses koroonaviiruse laialdase levikuga ning spordihoone töötaja isolatsiooni tõttu suletud alates 2. märtsist. Võimalusel avame spordihoone esmaspäeval 8. märtsil!
👉 Lisainfo kultuurivaldkonna toetuste kohta: https://www.kul.ee/.../eelinfo-uued-abimeetmed-tulekul...