« Tagasi

Südamekuul liigutakse kogu südamest

 

Traditsioonilisest üle-eestilisest südamenädalast on sel aastal kasvanud välja südamekuu ning terve aprillikuu vältel toimub Rakvere, Haljala, Sõmeru ja Vinni valdades liikumissari „Vabad käed – kultuur läbi seiklusliikumise!"

Lääne-Viru Maavalitsuse tervisedendaja Kaidy Aljama sõnul on tegemist Lääne-Viru tervisenõukogu ideega, mis võimaldab osalejatel ise valida erinevate radade vahel. „Ise saab valida endale ka  sobiva tempo, kaaslased ja päeva," innustas Aljama inimesi südamekuul liikuma.

Sõmeru vallas on rajad avatud 1.-10. aprill, Vinni vallas 9.-17. aprill, Haljala vallas 16.-24. aprill ja Rakvere vallas 23.-30. aprill.

Rajakaardid ja täidetavad küsimustikud leiad  http://seiklusliikumine.weebly.com/.

Osalejate vahel loositakse ürituse lõppedes välja erinevaid auhindu.

Aprillis tähistatakse Tervise Arengu Instituudi eestvedamisel Eestis esimest korda südamekuud. Terve aprill on kaetud erinevate üritustega, mille eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu südametervisele ning terviseprobleemide ennetamisele läbi liikumise.

Südamekuu on välja kasvanud südamenädala traditsioonist, mida on peetud juba 23 korda.

 

Foto: Aprill on kaetud erinevate üritustega, mille eesmärk on juhtida inimeste tähelepanu südametervisele ning terviseprobleemide ennetamisele läbi liikumise.

https://www.dropbox.com/s/87mc81akqqbfeiq/Aprill%20on%20kaetud%20erinevate%20%C3%BCritustega%2C%20mille%20eesm%C3%A4rk%20on%20juhtida%20inimeste%20t%C3%A4helepanu%20s%C3%BCdametervisele%20ning%20terviseprobleemide%20ennetamisele%20l%C3%A4bi%20liikumise..JPG?dl=0

Foto Kristel Kitsing

 

Lisainfo:

Kaidy Aljama

vanemspetsialist (tervisedendus)

Tel: 325 025

Kaidy.Aljama@laane-viru.maavalitsus.ee