« Tagasi

Spordiklubid alustasid välitreeningutega

Viru-Nigula vallas tegutsevad spordiklubid on alustanud Valitsuse ette antud piiranguid arvestades väliste treeningutega. Eile toimusid esimesed välised lauatennise treeningud Aseris ja taekwondo treeningud Kundas.

Lauatennise treener Tatjana Tšistjakova sõnul oli lapsed väga õnnelikud, et said üle pika aja koos treenida. Treeneri rõõmuks ei olnud laste mänguline tase läinud halvemaks. „Sunnitud paus tuli mõnes mõttes isegi kasuks, sest lapsed treenisid väga innukalt," rääkis ta ning lisas, et suuremaid lapsi innustas kindlasti ka omavaheline konkurents. „Muidugi ootavad kõik juba treeninguid saalis, kuid seniks saame välitingimustes väga hästi hakkama."

Spordiklubi Team Yong alustas taekwondo treeningutega välitingimustes juba pühapäeval. Enne välitingimustesse lubamist toimusid treeningud eriolukorras kahes grupis kolm korda nädalas interneti vahendusel. „Kõik treeningul osalejad on näidanud tugevat tahet, motivatsiooni ja igatsust reaalsete treeningute järele. Tore on vaadata motiveeritud ja säravate silmadega osalejaid," rõõmustas spordiklubi juht Marko Levtšenko.

Levtšenko sõnul ootasid esimese trenni eel mõned lapsed treenerit staadionil juba 2-3 tundi varem. Ka meie Rakverest ja Tapalt käijad on motiveeritult liitunud ja jätkavad sõitmist Kundasse. „Ootame väga aega, mil olukord lubab juba meie koduses ja kaua igatsetud saalis esimesi treeninguid läbi viia. Võistlustest ja laagritest rääkimata," lisas treener.

Samuti on treeningutega alustanud noored korvpallurid ja kergejõustiklased, kes teevad oma esimese trenni täna Kunda staadionil.

Lisaks andis vald Viru-Nigula jalgpalliväljaku ajutiselt kasutada JK Tarvase spordiklubile kus nad saavad ühe grupiga jalgpallitrenne läbi viia.

Välitingimustes sporditreeningud on Vabariigi Valitsuse otsusega lubatud alates 2. maist. Eriolukorra tingimustes on väga oluline välitreeninguid läbi viies arvestada selleks ette antud reeglitega – ühes rühmas võib olla kuni 10 inimest ning järgida tuleb 2+2 reeglit.

Kultuuriministeeriumi ettekirjutuste/soovitustega välitreeninguteks saab tutvuda siin.