« Tagasi

Mobiilne testimisbuss tuleb Kundasse

Reedel, 5. märtsil seatakse Kundas Pargi tänav 26 ärihoone kiirabi poolses parklas sisse SYNLABi mobiilne koroonaviiruse testimisbuss. Testide andmise võimekus otsustati Kundasse tuua seoses suurenenud vajadusega Viru-Nigula valla piirkonnas. „Arvestades COVID-19 viiruse hoogustunud levikut Lääne-Virumaal ning seoses suurenenud testide andmise vajadusega piirkonnas otsustati lisaks Rakverele avada mobiilne testimisvõimalus ka Kundas," ütles Terviseameti ida regiooni juhataja Marje Muusikus.

Marje Muusikuse sõnul on Lääne-Virumaal nakatumine koroonaviirusesse alates veebruari algusest kasvanud 64 protsenti. „Tõus on kiire ja tooni annavad lastega perekonnad."

Ka Viru-Nigula vallas on haigestumine tõusuteel. „Siin on suurimad nakatumiskohad just pereringis ja töökohtades," rääkis ta ning lisas, et järgmised nädalad on viiruse leviku pidurdamiseks määrava tähtsusega. „Täna on äärmiselt oluline iga inimese panus kontaktide vähendamisel, isolatsiooninõuete täitmisel ja piirangutest kinni pidamisel!" rõhutas Muusikus.

Testimine toimub eelbroneerimisega ja buss käib Kundas ülepäeviti pärastlõunal 15:30-17:30.

Reedel, 5. märtsil on testimisvõimalus avatud 15:30-17:30.

Järgmisel nädalal saab teste anda E, K, R algusega 15:30.

Testimine käib ainult eelbroneeringu alusel. Testimise kõnekeskus võtab ise kliendiga ühendust või saab aega broneerida läbi iseteeninduse: https://www.veebiregistratuur.ee/102/?service=-1_468

Kõik ülemiste hingamisteede viirushaiguse sümptomitega patsiendid (nii perearstiga kui perearstita) võivad pöörduda ka perearsti nõuandeliini 1220 poole (E-P 08.00-22.00, sh riigipühad), kust neid suunatakse vajadusel arsti poolt koroonaviiruse testimisele.

Lisainfo testimise kohta on leitav TERVISEAMETI kodulehelt:

https://www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus/testimine