« Tagasi

Geoloogid hakkavad Viru-Nigula vallas argilliiti ja fosforiiti uurima

Hea vallaelanik

Ajavahemikel 04.08 – 20.08 toimuvad Viru-Nigula vallas puurimistööd, mille tellijaks on Eesti Geoloogiateenistus ja läbiviijaks OÜ Inseneribüroo STEIGER. Uuringuruumid asuvad Kurna ja Kestla küla lähistel asuvatel riigile kuuluvatel katastriüksustel ning Kõrkkülas asuva Kõrtsi karjääri territooriumil. Puurimistööde alad on valitud selliselt, et need jääksid majapidamistest võimalikult kaugele. Kavandatavate puuraukude GA001, GA004 ja GA005 asukohad leiab veebikaardilt.  

Eesti Geoloogiateenistus on riigiasutus, kelle üheks ülesandeks on üldgeoloogiliste uurimistööde teostamine. Need puurimistööd on üks osa Eesti Geoloogiateenistuse poolt läbiviidavatest Eesti maavarade uuringutest. Puurimistööde eesmärk on saada puursüdamikud graptolliitargilliidi ja fosforiidi omaduste ja nendes sisalduvate keemiliste elementide uuringuks. Uurimissügavus on Kurna külas ca 24 m, Kestlas ca 32 m ja Kõrtsi karjääri alal ca 25 m. Puurimistööd ühes kohas kestavad orienteeruvalt 3-5 päeva. Peale tööde lõppu uuringualad korrastatakse ja puuraugud suletakse.

Täname ette mõistva suhtumise eest. Täiendavat infot uuringute kohta leiate meie kodulehelt www.egt.ee . Küsimuste korral saate pöörduda Tiit Kaasiku poole telefonil 5190 8839.

 

Eesti Geoloogiateenistus

 

Viru-Nigula vallas toimuvate puurimistööde lisamaterjal.