« Tagasi

Eesti Mereluulepidu toimub Kunda rannas

29. augustil kell 20.30, muinastulede ööl, korraldab Viru-Nigula Kultuurikeskus Eesti Mereluulepeo Kunda rannas. Tegemist on mõttelise jätkuga Eesti juubeliaastal Rakveres toimunud Üldluulepeole.

Eesti autorite mereteemalisi luuletusi loevad armastatud luuletajad, näitlejad ja paljud teised. Ürituse patroon on Kundast pärit näitleja Argo Aadli, peo lavastab Tiina Mälberg. Autoritest on esindatud Jaan Kross, Fridebert Tuglas, Karl Ristikivi aga ka Juhan Liiv, Juhan Smuul, Juhan Saar. Loomulikult Ellen Niit, Kersti Merilaas, Marie Under, kuid ei puudu ka Doris Kareva, Leelo Tungla, Viivi Luige tekstid. Kõlavad Toomas Suumani, Andres Noormetsa, Jaan Tätte ja paljude teiste mereteemalised värsid. Ette saab loetud ka Kunda poeedi Harald Suislepa luuletus.

Elu on alguse saanud merest. Evolutsiooni käigus oleme tulnud veest ja õppinud maismaal elama. Samas pole mere kutse inimest kunagi jätnud. Rannarahvana tõmbab meid, eestlasi, ikka ja jälle mere äärde, et oma mõtteid koondada, tugevust taastada. Eesti mereteemalised luuletused kannavad endas meie igatsust vabaduse, armastuse, avastamata maade ja varanduste järele.

Me ei tohi kunagi unustada, et meri on alati vaba. Peame valmis olema, sest meri võib otsustada meile antud maa tagasi võtta. Meri on suur jõud, mis võiks inimesele tema ajutisust ja väiksust meelde tuletada. Kui meie muutlikus ja rahmeldavas elus on midagi püsiv, jääv, siis on see meri oma loksumise ja lainetusega.

Peo kunstnik on Krista Aren, valguskujundaja Märt Sell ja helikujundaja DJ Meelis Meri.

Piletid eelmüügis Piletimaailmas 7 eurot, kohapeal 10 eurot.

 

Lisainfo:

Tiina Mälberg

tiina@rakvereteater.ee

Keio Soomelt

keio.soomelt@viru-nigula.ee

Tel. 58 200 429