« Tagasi

Täna avatakse Rannu-Kõrtsialuse kergliiklustee

Täna kell 14.00 avatakse Viru-Nigula vallas Rannu-Kõrtsialuse kergliiklustee, mis muudab liikumise piki ja risti Narva maanteed oluliselt ohutumaks. Projekti maksumus oli 278 000 eurot, millest 160 488 eurot kaeti riigi Kergliiklusteede toetusskeemist.

Uus valgustatud kergtee kulgeb Tallinn-Narva maantee ääres Rannu külast kuni Kõrtsialuse külakeskuse parklani ning muudab elanike liiklemise piki ja risti Narva maanteed oluliselt ohutumaks.

„Viru-Nigula vald töötab pidevalt vallaelanike elukeskkonna arendamise  ning liiklusohutuse parandamise nimel. Vastvalminud 1,1 km pikkusel kergliiklusteel saavad nüüd turvaliselt liigelda nii jalakäijad kui ratturid. Projekti raames rajati maanteele ka ülekäigukoht ja uus bussijaam. Selleks muudeti Rannu bussipeatuse asukohta ja ehitati uus bussipeatus koos platvormi ning laiendiga Rannu kohviku vastas olevasse veoautode puhkealasse. Veoautode puhkeala eraldussaare ja Tallinn-Narva maantee keskele rajatud ülekäigukoha kaudu juhitakse nüüd jalakäija ohutumalt ühelt maantee poolelt teisele," selgitas Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum

Ehitustöid teostas Nordpont OÜ. Projekti maksumus oli 278 000 eurot, millest 160 488 eurot kaeti riigi Kergliiklusteede toetusskeemist.