« Tagasi

Viru-Nigula vallas Kundas avati täna pump track

Viru-Nigula vallas Kundas avati täna pump track

Täna avati Kunda Spordikeskuse kõrval uudne ekstreemspordi rajatis pump track. Trikirada valmis tänu Viru-Nigula valla ja MTÜ Partnerite koostööle ning Leader-meetme rahalisele toetusele.

 „Viru-Nigula vald peab oluliseks valla ja maakonna noortele tänapäevaste vaba aja veetmise võimaluste loomist ning mul on väga hea meel, et see projekt tänu eestvedajatele ning koostööpartneritele teoks sai," ütles Viru-Nigula vallavanem Einar Vallbaum.

Pump track on asfalteeritud trikirada, mis sobib nii sportimiseks kui ka vaba aja veetmiseks ning on kohane igas vanuses huvilisele, olenemata nende oskustest. „Rajatis jääb staadioni ning pallimänguväljaku vahele, täiustades kogu Kunda Spordikeskuse kompleksi. See on paraja suuruse ja mitmete hüpete ja üleminekutega ning sobib kasutamiseks kõigile ratastega liikumisvahenditele, selgitas Viru-Nigula valla spordijuht Ainar Sepnik. Arvestades olemas oleva rulapargi olukorda tean, et valla noored ootavad uue trikiraja avamist pikisilmi ning loodan, et ka väärtustavad ning hoiavad rada ja selle ümbrust.

Kunda pump track'i ehitasid Läti ettevõte We Build Parks ja Tiptiptap OÜ, kes on ettevõtte ametlik esindaja Eestis. Ehituse kogumaksumus oli veidi üle 108 000 euro, millest Leader toetus moodustas 97 403,96 eurot.