« Tagasi

Kunda Spordikeskuses toimus rahvusvaheline taekwondo-turniir

3. augustil toimus Kunda Spordikeskuses rahvusvaheline taekwondo turniir Kicksport Games, mis tõi Kundasse kokku ligi 200 taekwondo harrastajat Eestist, Soomest, Valgevenest, Tšehhist, Lätist, Leedust, Ukrainast, Taanist, Belgiast, Iirimaalt ning Araabia Ühendemiraatidest.

Võistlust korraldas kohalik spordiklubi Team Yong eesotsas Marko Levtšenkoga, kes on spordiklubi asutaja ning aktiivne eestvedaja. Team Yongi treeningutest on võimalik osa võtta Kundas ja Aseris – suurem osa taekwondo-sportlastest koonduvad Kundasse, kuid eelmisel aastal on alustatud taekwondo-treeninguid ka Aseris ning spordiala vastu on huvi kasvanud üle valla.

Meie valla taekwondo sportlastel läks turniiril osalemine edukalt – spordiklubi peale kokku saadi 13 medalit, millest neli kulda, neli hõbedat ning viis pronksi. Meie valla noorsportlastelt väga hea tulemus – palju õnne!

Suursugust taekwondo turniiri külastas ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes on Eesti Taekwondo WT Föderatsiooni president. Marko Levtšenko sõnul jäi alaliidu juht Kundas toimunud võistlusega rahule.

Viru-Nigula valla spordijuht Ainar Sepnik sõnas, et spordikeskusel oli väga hea meel esmakordselt sellises suuruses rahvusvahelist taekwondo võistlust võõrustada. „Meie koostöö Team Yong spordiklubiga on olnud edukas, loodame ka tulevikus taolisi taekwondo turniire võõrustada," lausus valla spordijuht.  „Meie jaoks on oluline, et oleme enda tegemistega silma jäänud ning tõestanud, et ka väikeses omavalitsuses suudetakse koostöös kõrgetasemelisi üritusi organiseerida."

Spordijuht Ainar Sepnik lausus uhkusega, et meie valla sportlased suudavad end realiseerida ka rahvusvahelistel võistlustel ning aina enam käib meie juures igapäevaselt treeningutel inimesi mitte üksnes Viru-Nigula vallast vaid ka maakonnakeskusest Rakverest ja naaberomavalitustest.


Foto: Team Yong