« Tagasi

Tallinnas toimub neljandat korda mälestusteenistus meie hulgast lahkunud lastele

Laupäeval, 16. veebruaril algusega kell 16.00 toimub Oleviste kirikus juba neljandat korda mälestusteenistus kõikidele meie hulgast lahkunud lastele, lapse vanusest ja lahkumise põhjusest sõltumata. Mälestusteenistus Hingesillad sai alguse 2016. aastal ning teenistusel osalejate arv on aasta-aastalt kasvanud.

MTÜ Hingesillad juhataja Liivi Laose sõnul oli esimene teenistus seotud rahvusvahelise vähihaigete laste päevaga. „Peale esimest teenistust saime mitmetelt lastevanematelt, kelle lapse surma oli põhjustatud muust kui vähk, tagasiside, et nad oleksid tänulikud, kui ka nende laste mälestamiseks toimuks teenistus. Seetõttu ongi 2017. aastast antud teenistus pühendatud kõikidele meie hulgast lahkunud laste mälestuseks sõltumata surma põhjusest, ajast või lapse vanusest," rääkis Liivi Laos.

„Lapse kaotanud vanemad on tihti oma leinas üksi ning sarnase saatusega inimestega koos olemine, kasvõi korra aastas, annab teenistusel osalenute sõnul palju tuge. Teenistusel on muusikat, jumalasõna ning süütame küünlad nende mälestuseks, keda meie hulgas enam ei ole," ütles Liivi Laos.

16. veebruaril Oleviste kirikus toimuvale teenistusele on oodatud kõik lapse kaotanud vanemad ja perekonnaliikmed, lähedased, sõbrad ja kõik, kes soovivad avaldada austust meie hulgast lahkunud lastele. Teenistusel musitseerivad Mari Jürjens, Joel Remmel ning Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester Rasmus Puuri juhatusel. Vaimulik mõtisklus Meego Remmelilt. Teenistust juhatab vanempastor Siim Teekel.

„Me elame nii kaua, kuni meid mäletatakse. Meie lapsed elavad nii kaua, kuni me neid mäletame. Nende teenistustega anname sellele mälestusele ilusa vormi," lisas Liivi Laos.

Vanemate soovi korral on võimalus oma last teenistusel nimeliselt meenutada. Selleks palutakse ühendust võtta info@hingesillad.ee või telefonil 58 58 39 8