« Tagasi

Grossi Toidukaubad Viru Ralli 2018

Viru ralli 2018

Taas on tulemas autoralli Kunda linnas ja tema lähiümbrusse.

Grossi Toidukaubad Viru Ralli 2018 toimub reedel, 15. juuni õhtul k.a.  Viru- Nigula vallas. Võistluste pidulik avamine ja 1. auto start on kell 18:30 Kunda linnas, Grossi Toidukaupade kaupluse ees olevas parklas.

Avamistseremoonia kestab 18:30 – 20:00 kui rajale läheb iga minuti tagant üks ralliauto. Avamisel tutvustatakse võistlejaid ja tehakse ka nendega otseintervjuu ralliraadiosse, mis sellel aastal on Kuku Raadio sagedusel 99.6 MHz.

Taas võetakse  kasutusele kiiruskatse Pundri – Pärna – Kuldallika – Malla – Kaldametsa – Raudkatku teelõik. Algus 19:13 (rada on suletud tavaliikluseks (18:00 – 21:00).

Järgneb Kunda linna kiiruskatse: Uus-Sadama tee- Rakvere mnt – Rahvamaja – Mageranna tee – Lähta tee – Staadioni – Koidu – Aia – Mäe – Kalda – Kasemäe – Kasemäe/Aia ringtee – Kasemäe. Kiirukatsele stardib 1.auto kell 19:38 (linnatänavad on tavaliikluseks suletud 18:30 – 21:30).

Võistluste korraldamine võib tuua häireid raja ääres elavate inimeste igapäevaellu, palume sellega arvestada.

Tänu Eestis korraldatud võistlustele saame tõdeda, et maailma autospordi eliiti on ligemale poolesaja aasta jooksul pidevalt kuulunud ka Eesti autosportlased. Sellel aastal on Ott Tänak lausa võistlemas maailmameistri tiitli nimel. Korraldajad teevad võimaliku, et võistlus kulgeks ohutult ja piiratud häiretega kiiruskatsete raja ääres elavatele inimestele.

Meelespea raja ääres elavatele inimestele ja pealtvaatajatele:

 1. Ralliautod tutvuvad eelnimetatud kiiruskatsetega alates neljapäevast, 14. juunist kell 9:00-22:00 ja reedel kell 8:00-12:00. Kõik ralliautod võivad tutvuda kiiruskatsega mitte rohkem kui kaks korda. Maksimaalne lubatud liikumiskiirus on neil 80 km/h ja seda on vähendatud hoovidest ja õuealadelt läbisõidul kuni 50 km/h, mõnes kohas kuni 30 km/h. Kõik kiiruse ületamised fikseerib GPS jälgimissüsteem ja karistus on 25 € iga ületatud kilomeetri eest.
 2. Ärge jätke lapsi ja vanureid ning koduloomi järelvalvete ka tutvumise ajal.
 3. Ralli toob kaasa liikluskorralduse muudatusi, seetõttu jälgige liikluskorraldajate märguandeid. Ajutised liiklusmärgid, keelualad ja rajapiirded on rallil selleks, et tagada pealtvaatajate ohutus.
 4. Võistluse ajal kui kiiruskatse rada on suletud:
 • Pealtvaatajad võivad vaadata kiiruskatset ainult selleks korraldaja poolt ettevalmistatud aladel ja need on ainult turvalindi taga.
 • Täitke ralli turvatöötajate korraldusi, need on täitmiseks, mitte vaidlustamiseks!
 • Kui kuuled turvatöötaja poolt antavat vilesignaali – siis on ralliauto juba lähedal. Kontrollige üle kas olete ikka ohutus kohas – turvalindi taga
 • Ärge minge turvalindile liiga lähedale, sellega võite turvalindi katki teha
 • Ärge seiske väliskurvides, rajale liiga lähedal, kohtades kus ei ole turvalinti või on märk „Pealtvaatajate keeluala"
 • Pealtvaaatajatele valmistatakse ette selleks spetsiaalsed vaatamiskohad millest anname teada juunikuu Viru-Nigula Teatajas.
 • Keelatud on liikuda piki võistlustrassi ja ületada seda ilma turvatöötaja loata
 • Spordivõistlusel viibimine ja alkohol ei käi kokku!
 • Ärge jätke lapsi, vanureid ja koduloomi järelvalveta
 • Kiiruskatseid vaatama minnes palume parkida autod võimalikult teeserva lähedale ja ainult paremasse teeserva (kui sõidate kiiruskatse suletud teeosa suunas), et vastutulevatele suurtele päästeautodele ja teistele operatiivsõidukitele oleks tagatud vaba väljapääs kiiruskatselt. Kiiruskatselt-kiiruskatsele sõites ära ületa lubatud sõidukiirust – Sinu tegemisi jälgib Eesti Politsei.
 • Ka jalgratastega ning ATV-dega ei tohi sõita kiiruskatsetel ja neid ületada ilma turvatöötaja loata
 • Arvestage tuleohuga. Metsaalune pole lõkke tegemiseks, grillimiseks ega suitsukonide mahaviskamiseks.
 • Kui teist möödub rohelise vikuriga auto, alles siis on võistlustrass avatud tavaliikluseks, sõltumata algsest väljakuulutatud sulgemisajast
 • Kui kiiruskatsel juhtub õnnetus ja on näha, et võistlejad vajavad kiirabi sekkumist ja seal ei ole läheduses turvameest siis anna sellest teada telefonil 112. Nemad juba võtavad ühendust korraldajatega. Iga inimene võib sekkuda õnnetusse abi andmiseks kuni päästetöötajate saabumiseni.
 • Kui raja ääres elavatel inimestel on vaja kiirabi või päästeameti abi, siis helistage 112. Kokkuleppel häirekeskusega kiiruskatse peatatakse ja teid abistatakse võimalikult ruttu.
 • Kunda linna elanikud, ärge palun parkige oma autosid kiiruskatsena sõidetavate tänavate äärde reedel,15.06 alates kella 18:00-st.NB! Kõik tänaval parkivad autod oleme sunnitud teisaldama kella 18 ja 18:30 vahel.

Vähemalt kaks nädalat enne ralli algust toob korraldaja teavituse sulgemisaegade ja käitumisreeglite kohta kiiruskatse ajal kõikidele kiiruskatse ääres elavatele inimestele.

Loodame, et spordivõistlus kulgeb ohutult.

Vabandame liiklusest ja võistlusest tulenevate  ebameeldivuste pärast, mis on seotud kodanike tavaelu häirimisega.

Meeldivaid rallielamusi ja kohtumisteni ralliraja ääres ohutus vaatamiskohas!

Kontakt: Märt Ots , tel +372 5044 073