« Tagasi

Anneta sotsiaalmeediaminutid kultuurile

Keio Soomelt

kultuuri- ja noorsootööjuht

Kas olete vahel kokku lugenud, mitu minutit või tundi päevas kulutate sotsiaalmeedia sirvimisele või tegelikult sisututele uudistele „klikke" kogudes? Mina olen. Tulemus oli kõike muud kui uhkust tekitav.

Kehtiv karantiin pakub lisaks piirangutele ka uusi võimalusi. Paljud teatrid on alustanud oma etenduste ülekandeid televisiooni ja interneti vahendusel, raamatukogud pakuvad kontaktivaba laenutust (juhuks, kui öökapil olev virn peaks läbi saama), muusikud korraldavad interneti vahendusel koduseid kontserte, paljud filmid jõuavad läbi interneti kodudesse kiiremini kui varem, nii mõnigi näitus või põnev loeng, mis muidu oleks nõudnud vahest keeruliste transpordiküsimuste lahendamist kohale jõudmiseks, tuuakse kodusele ekraanile, ja palju muud, haara ainult võimalusest.

Lisaks tarbimisele on aeg ka ise panustada. Olgu siis luuleridasid kirja pannes, naabrile (sobilikult distantsilt) lauldes, koos lastega käelisi tegevusi arendades või mälestusi talletades. Eesti Rahva Muuseum on teinud üleskutse panna kirja koroonaaja kogemused tulevastele põlvedele, ikka selleks, et meie ühine mälu oleks mitmekesisem ja sisukam.

Erinevaid kultuuriinfot koondavaid keskkondasid ja lehti on internetis mitmeid. Ise püüan silma peal hoida Karantiiniklubil Facebookis ja Kultuuriministeeriumi kodulehel oleval andmebaasil.

Öeldakse, et helde andja saab ka ise annetuse läbi rikkamaks. Kultuurile antud minutite puhul see kahtlemata nii ka on!

Püsi kodus, suhtle telefoni ja interneti teel regulaarselt oma lähedastega ning saa osa nii kohalikust kui maailmakultuurist omaenda koduse teetassi juures!