« Tagasi

Valla delegatsioon külastas Karviat

28.-30. augustil külastas Viru-Nigula valla delegatsioon Soomes Karvias minifestivali „Suo Soikoon". Festivali raames esitati Kauhaneva looduskaitsealal Jori Otsa ja Mah-Orkka orkestri esituses Georg Otsa unustamatuid laule.

Peale kontserti oli korraldajatel ette valmistatud rabamatk „Hämärä vaellus", kus mitmes väikeses esinemispaigas loodi müstiline atmosfäär. Tehti muusikat ja taasloodi rabavaimude elu. Laupäeval sai tutvuda Pramia OY tehase toodanguga. Väga huvitav oli Anne kunstikohvik, kus 700-meetrisele sinka-vonkalisele metsarajale, puude, sambla ja jõhvikapuhmaste vahele oli maitsekalt kunsti puistatud. Miniatuursed hooned maalidega kaunistatud, kenad istumiskohad, kus jalga puhata ja kunsti nautida.

Seejärel suunduti Karvia tuletõrjedepoosse. „Kui Karvia vabatahtliku päästekomando külastusele tagasi vaadata, siis võib ilma kõhklemiseta öelda, et meil on ikka päris pikk tee veel minna. Nimelt on Karvia VPK-l täitumas 85. tegevusaasta, meil aga alles kaheksas," räägib Aasukalda Maa ja Merepäästekomando juhatuse liige Marge Zaidullin. „Üldjoontes on tegevused ja varustus meil sarnased. Reageerimised erinevatele päästesündmustele, õppused, noorteringide juhendamised jms. Muidugi selle vahega, et Karvia pool tegutsevad vabatahtlikud, kutselised ja kiirabi koos ühe meeskonnana."

Aktiivse ja tegusa komandona on Karvia päästjate tehnika ja varustus uus ning kaasaegne. „Meil on kuhu poole siht seada ja mille nimel pingutada. Visioon täiendus, milline saab olem meie Padaoru Kriisikeskus. Unistada tuleb suurelt," selgitab Zaidullin.

Festival jätkus Skant kultuurikeskuses, kus meie muusikud said pillid hüüdma. Programm kestis hilise südaööni. Pühapäeva hommikul sai kenasti veel sõpruspuu kastetud ja bussinina kodu poole keeratud.

„Kogu reis oli meeldiv ja emotsioonide rohke. Karvia poolne vastuvõtt soe ja sõbralik. Mainimata ei saa jätta meie vahvat reisiseltskonda," meenutab Zaidullin.