« Tagasi

Koroona kiuste kahekordseks Eesti meistriks!

 
Eesti meistrivõistlused klassikalises lamades surumises toimusid 24. juulil Kilingi-Nõmmel. Minu viimasest võistlusest oli möödunud rohkem kui 1,5 aastat! Sinna sisse jäid nii koroonapiirangud kui ka biitsepsi kõõluse vigastus, mille tagajärjel ei saanud ma pea aasta korralikult suruda. Pika pausi tõttu tundsin enne võistlusi harjumatut närvilisust, lisaks sellele toimusid võistlused välitingimustes. Kes veel suve mäletab, siis oli tegemist üsna kuuma päevaga. 
 
Kõik kolm katset õnnestusid vastavalt 152,5 kg, 157,5 kg ja viimasel katsel 160 kg. Arvestades asjaolusid, jäin tulemusega rahule. Minu senine parim tulemus ja ka hetkel kehtiv Eesti rekord on 166 kg kaalukategoorias kuni 74 kg, mille surusin 2019. aastal. Päeva lõpus selgus, et olen Eesti absoluudi kolmas mees! 
 
16. oktoobril toimusid Eesti meistrivõistlused klassikalises jõutõstmises Tartus. Ettevalmistus oli kuni viimase hetkeni ideaalne. Siiski teeb elu oma keerdkäike, eriti veel, kui sul on neli last. Vahetult enne võistlusi veetsin lastega üheksa päeva haiglas. Põhiline, et lastega sai kõik korda, kuid see jättis selge märgi võistlustulemusele. 
 
Võistlus oli pingeline ja Eesti meister selgus jõutõmbe viimase katsega. Tulemuseks kogusumma 565 kg (kükk 190 kg + lamades surumine 160 kg + jõutõmme 215 kg) ja meistritiitel kategoorias kuni 74 kg
 
Võistluste protokollid on leitavad aadressil http://powerlifting.ee/
 
Esiteks soovin tänada oma peret, kes on võimaldanud mul nelja lapse kõrvalt trenni teha. Lisaks tänan Ainar Sepnikut ja Erli Välit, kes tulid mulle alati vastu ja olid paindlikud treeninguaegade suhtes. Tänan Spordiklubi RSK sPORTKUNDAt ja Kaido Vahesalu, tänu kellele on olemas tasemel varustus ja abi võistlustasude maksmisel. Tänan ka Holmberg Training Systemit ja Tõnis Holmbergi võistluse ettevalmistuse eest. 
 
 
Andrei Koplik