« Tagasi

Haridusjuhi tervitus kooliaasta alguse puhul

1. septembri tähistamine tarkusepäevana on ilus traditsioon, mis tekitab meis paljudes eriliselt piduliku tunde, meeleolu, milles segunevad ootusärevus ja avastamisrõõm.

Algab uus kooliaasta täis õpirõõmu ning entusiastlikke püüdlusi uute teadmiste poole.

On meeldiv tõdeda, et õpilased, nende vanemad ja laiem kogukond tervikuna on vallas pakutava hariduse kvaliteedi taset hinnanud heaks.

Meie õppijatele meeldib õppida. Noored on pühendunult uudishimulikud, ambitsioonikad ja aktiivsed osalejad nii igapäevases koolielus kui ka koolivälises huvitegevuses. Võime julgelt saata neid maailma avastama, lubades vahel ka eksida ja komistada. Toetame ning aitame igaüht raskuste ületamisel, julgustame ja ergutame kõhkluste korral.

Uue kooliaasta alguses võin kindlustundega öelda, et meie koolid on turvalised ning heatahtlikult sõbralikud. Üheskoos suudame kõige paremal moel toetada iga õpilast, arvestades tema eripära ja isikuomadustest tulenevaid vajadusi.

Oleme koos suutnud üles ehitada haridustemplid, kus õpilased soovivad teadmisi omandada ja õpetajad on entusiastlikud ning pühendunud ja kuhu leiavad tee lapsevanemad, kindlustunne südames. Nad usuvad, et igaüht meie seast märgatakse, neist hoolitakse, tunnustatakse ning kõigi püüdlusi väärtustatakse.

Pean väga oluliseks õpetaja ja lapsevanema vahelist vastastikust austust. Üksteise mõistmine ja toetamine aitab lahendada ka kõige raskemad küsimused, mis elu teele ette veeretab. Tuleb kinkida üksteisele vaid aega ja tahtmist, siirast soovi teineteist tähelepanelikult ära kuulata.

Valla haridustöötajad pingutavad iga päev, tagamaks innovaatilist ja toetavat õhkkonda selleks, et õpetajal oleks olemas igakülgne abi õppeprotsessi läbiviimisel. Soovin, et õhin, millega väikene laps alustab oma kooliteed ja millega veidi suurem koolilaps tervitab suve lõpus tarkusepäeval oma klassikaaslast ja õpetajat, kanduks edasi igasse koolipäeva. Nii kasvab teie eneseusk ja kindlusetunne. Koolirõõmu aitab hoida teadmine, et minu koolis on hea õppida, ma saan siin ja praegu hästi hakkama, mind toetavad toredad kaaslased ja väga targad ning abivalmis õpetajad.

Püüdkem meeles pidada, et tarkus tuleb ikka tasapisi. Ja küllap see elus just nii ongi.

Ilusat ning tegusat kooliaastat kõigile!

 

Merike Trumm

haridusjuht

 

Foto autor: Reti Kokk