Spordiklubi Running

Spordiala: kergejõustik

Kontaktisik: Ainar Sepnik

E-mail: vnrahvajooks@gmail.com

Mob: +372 5336 5686

 

MTÜ A&M Partners on asutatud 7. juunil 2012. aastal. Täna on ühingu ainus juhatuse liige Ainar Sepnik, kes on üks asutajaliikmetest. 2018. aasta kevadest kannab ühing nime Spordiklubi Running.

Ühing loodi eesmärgiga jätkata Viru-Nigula rahvajooksu korraldamist, mida esimesel kümnendil tehti Viru-Nigula Spordiklubi eestvedamisel. Alates 2009 aastast ehk 11. Viru-Nigula rahvajooksust jäi endise Viru-Nigula valla suurima spordiürituse korraldamine tänaste eestvedajate õlgadele.

Viru-Nigula rahvajooks on üritusena kasvanud ja saavutanud kõrge korraldusliku taseme. Osalejate arv on eelmise kümnendiga võrreldes aasta aastalt tõusnud, 2015. aastal püstitatud osalusrekordi puhul oli kokku 196 finišeerijat.

Käesoleval 2018. aastal toimuv 19. Viru-Nigula rahvajooks kuulub uude Lääne-Virumaa jooksusarja, olles sarja III etapp, mis toimub 12. augustil 2018 Viru-Nigulas.

2018. aastal toimunud nimemuutuse üks eesmärk on ettevalmistus spordiklubi loomiseks. Eesmärk on kasvatada liikmete arvu ja võtta aktiivsemalt osa erinevatest spordiüritustest. Lisaks osalemine toetusfondide abil projektides, mis võimaldaks ühingu abil tuua lisaraha koduvalla spordivaldkonna arendamiseks.