« Tagasi

Ida- ja Lääne-Virumaa noortekeskused said üle 23 000 euro toetust

Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursi käigus said 11 Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa noortekeskuste projekti noortele paremate võimaluste pakkumiseks toetust kokku ligi 23 000 euro ulatuses.  

 

Rahastuse abiga viiakse tänavu Kirde-Eestis ellu mitmeid põnevaid noortele suunatud sündmusi ja ettevõtmisi, mida asuvad ellu viima Kunda, Rakvere, Roodevälja, Sõmeru, Ubja, Uhtna, Vaeküla ja Väike-Maarja, Kohtla-Järve ja Sillamäe noortekeskused ning Toila valla Spordi- ja Kultuurikeskus. Toetuse saavad kaheksa Lääne-Virumaa projekti ja kolm Ida-Virumaa projekti kogusummas 23 257,68 eurot.

 

Projektide hindamiskomisjonis osalenud ENTK suunajuhi Kaire Soometsa sõnul aitavad toetuse saanud projektid pakkuda kohalikele noortele mitmekesised võimalusi, mis on ühtaegu lõbusad, aga ka arendavad. 

 

Lääne-Virumaal luuakse näiteks toetuse abil Rakvere Avatud Noortekeskusesse vähemalt 250 noorele võimalus tasuta ehitada ja kasutada droone ning saada teadmisi ja kogemusi antud valdkonnas. Soomets selgitas, et projekti sisu hõlmab tehniliste oskuste õpetamist ja arendamist ning filmi-, foto- ja montaažimaailma tutvustamist noortele. "Iga noor saab panna proovile ja täiendada oma oskusi, et panna ise kokku drooni, seda vajadusel täiendada ning kasutada drooninduses populaarseid tehnilisi võimalusi," ütles ta.

 

Ida-Virumaa toetuse saanud projektide hulgas on näiteks Toila valla Spordi- ja Kultuurikeskuse projekt „VANK läheb külla!", mille eesmärk on teistelt avatud noortekeskustelt inspiratsiooni kogumise kaudu arendada ja täiendada Voka Avatud Noortekeskust ning luua noortekeskusesse aasta lõpuks vähemalt kolm uudset tegevusvõimalust. Projekti käigus külastavad ligi 20 Toila valla noort viite erinevat Eesti noortekeskust, et tutvuda sealsete olude ja võimalustega ning seeläbi luua oma kodukoha noortekeskusesse Vokas uusi võimalusi. Samuti jagatakse oma kogemusi ja edulugusid külastatavate noortekeskustega.

 

Avatud noortekeskuste projektikonkursi taotluste esitamise tähtajaks 9. veebruaril laekus ENTK Konkursiveebi keskkonda kokku 156 taotlust, neist 134 tavaprojekti ning 22 nutiprojekti kategoorias. Saabunud taotlustest 18 esitasid esmataotlejad.


Kirde-Eestis avatud noortekeskuste projektikonkursiga rahastuse saanud projektid:

 

Kohtla-Järve Noortekeskus; "Mängusõbra klubi"; 1 650 eurot

Kunda linna klubi; "Koolivaheajad 2018 Kunda noortemajas"; 1 972,99 eurot

Rakvere Avatud Noortekeskus; "Noored Lendu"; 8 487,75 eurot

Roodevälja Noortekeskus; "MOSAIIGIMAAILM"; 553 eurot

Sillamäe Huvi-ja Noortekeskuse Ulei avatud noorteklubi "Uus põlvkond"; "Noorte sotsiaalse teatri projekt "Noored kõnetavad""; 2 150 eurot

Sõmeru Noortekeskus; "Läbi seikluskasvatuse elule vastu"; 3 000 eurot

Toila valla Spordi- ja Kultuurikeskus; "VANK läheb külla!"; 1 680 eurot

Ubja Noortekeskus; "Disainitud paberilõiked"; 453,6 eurot

Uhtna Noortekeskus; "Helmeste ja kristallide imeline maailm"; 799,72 eurot

Vaeküla Noortekeskus; "Meisterdada on vahva"; 1 003,58 eurot

Väike-Maarja valla noortekeskus; "Kuulid veerema"; 1 507,04 eurot